Porównanie Forza Motorsport na Xboxach Series X i S. Mniejsza konsola Microsoftu daje radę

forza motorsport xbox series x s

Forza Motorsport już za kilka dni zadebiutuje na rynku. Pierwsze recenzje są w większości pozytywne, choć produkcji brakuje nieco do absolutnych zachwytów. Przed premierą pojawiają się natomiast różne materiały porównujące tytuł do innych gier (np. do Driveclub), ale także sprawdzające jak Forza Motorsport prezentuje się na konsolach Xbox Series X i S.

Forza Motorsport na Xbox Series X i S – jak wypada porównanie?

Porównanie Forza Motorsport na Xbox Series X i S

W sieci pojawiło się już porównanie nadchodzącej Forza Motorsport w wersji na Xbox Series X i Series S w trybie jakości. Choć pewne różnice są zauważalne, warto zaznaczyć, że mniejsza konsola Microsoftu radzi sobie przyzwoicie. Produkcja została na tyle odpowiednio dostosowana do specyfiki Xbox Series S, że wrażenia z gry powinny być satysfakcjonujące.

Jeśli chodzi o tryby, na Xbox Series X będą do wyboru trzy opcje, z czego dwie zaoferują 4K i 60 FPS. Tańsza konsola Microsoftu w trybie wydajności zapewni natomiast 60 klatek na sekundę przy dynamicznej rozdzielczości 1080p. Xbox Series S w trybie nastawionym na lepsze efekty wizualne zaoferuje 30 FPSów i rozdzielczość 1440p.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 10000 zł

Przypomnijmy jeszcze, że Forza Motorsport zadebiutuje już 10 października 2023 roku. Gra pojawi się na PC oraz na konsolach Xbox Series X|S. W dniu premiery produkcja zasili również bibliotekę Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.