FTC nie zamierza blokować przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft! Komisja wycofuje postępowanie

FTC Microsoft Activision Blizzard

Jednym z najpoważniejszych oponentów jakich miał Microsoft podczas całej batalii prawnej związanej z przejęciem Activision Blizzard była bez wątpienia Federalna Komisja Handlu z USA. Organ ten niemal do samego końca starał się zablokować to przejęcie, ostatecznie jednak poniósł on w sądzie dwie konkretne porażki. W obliczu tych wydarzeń przedstawiciele amerykańskiego urzędu postanowili porzucić dalsze starania o zablokowanie zakupu Activision Blizzard przez producenta Xboxów.

FTC przyjęło wniosek o wycofanie postępowania ws. przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Xbox przejmuje Activision Blizzard
Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Zgodnie z pojawiającymi się informacjami Microsoft 18 lipca 2023 roku złożył na ręce przedstawicieli FTC wniosek o wycofanie postępowania antymonopolowego, na które ów organ miał przystać bez sprzeciwu. Oznacza to, że amerykański regulator najprawdopodobniej wycofa się z planowanego na sierpień bieżącego roku dochodzenia, które ma zbadać jaki wpływ na rynek będzie miało przejęcie Activision Blizzard przez producenta Xboxów.

Wiele wskazuje na to, że amerykański organ regulacyjny będzie chciał w polubowny sposób dogadać się z gigantem z Redmond. Na ten moment jednak nie są to w żaden sposób potwierdzone informacje.

Warto przypomnieć, że Federalna Komisja Handlu na potrzeby swojego śledztwa złożyła w czerwcu pozew, który miał tymczasowo zablokować przejęcie. Domyślnie miało ono dać czas urzędowi czas na przygotowanie odpowiednich materiałów dowodowych. Po trwającej przeszło tydzień batalii, która zakończyła się porażką regulatora, podjęte zostały jeszcze próby apelacji, jednak te rónież zostały przez amerykański sąd odrzucone.

Microsoft
Microsoft

W obliczu tego dalsza walka FTC z Microsoftem mogłaby być dla regulatora niezwykle trudna, a ryzyko kolejnej porażki jest dosyć duże. Dodatkowo w sprawę mieli zaangażować się amerykańscy kongresmeni, którzy zawezwali urząd zajmujący się regulacją rynku do wycofania się z dalszej walki o zablokowanie fuzji.

Przeczytaj też: Router gamingowy — najlepsze modele

Kup Xbox Series X

Są to bez wątpienia bardzo dobre informacje dla wszystkich zwolenników tego przejęcia, choć trzeba mieć na uwadzę, że FTC może wkrótce próbować ponownie złożyć wniosek, który ma na celu zablokowanie zakupu. Jeśli to jednak nie nastąpi, to przed Microsoft będzie musiał jedynie dogadać się z brytyjskim CMA. Zgodnie z nowymi warunkami umowy, gigant z Redmond ma na to czas do 18 października 2023 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.