Gearbox Entertainment oficjalnie zostało przejęte! Borderlands 4 coraz bliżej?

Borderlands

Rok 2024 to okres kryzysu w branży gier i niepewnego losu wielu spółek z nią związanych. Duża część firm zmuszona została do zamknięcia swoich studiów lub zwalniania swoich pracowników, w czym niechlubny prym wiódł szwedzki holding Embracer Group. Na szczęście nie wszystkie zależne od niego spółki spotkał tak przykry los. Właśnie ogłoszono finalizację przejęcia Gearbox Entertainment przez Take-Two Interactive.

Take-Two Interactive sfinalizowało przejęcie Gearbox Entertainment

Gearbox
Logo Gearbox Entertainment

Gearbox Entertainment, czyli m.in. serii Borderlands oficjalnie zostało przejęte przez Take-Two Interactive. O tej transakcji w mediach było wiadomo już od końca marca, jednak dopiero teraz została ona sfinalizowana. Teraz jednak były już właściciel, Embracer Group, podał na swojej stronie oficjalną informację.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W dniu 28 marca 2024 r. spółka Embracer Group AB („Embracer”) zawarła umowę zbycia Gearbox Entertainment na rzecz Take-Two Interactive Software, Inc. Wszystkie warunki transakcji zostały już spełnione i transakcja została dzisiaj zamknięta.

W ramach transakcji i rozliczeń prawnych z wyemitowano dzisiaj 8 320 839 akcji serii B spółki Embracer po cenie subskrypcyjnej 98,78 SEK za akcję. Pozostałe, w ramach rozliczeń, które są powiązane z Lost Boys Interactive, wyemitowano 2 083 267 akcji serii B po cenie subskrypcyjnej zawartej 79,30 SEK.

Fragment komunikatu Embracer Group

Finalizacja tej transakcji to duży krok w kierunku ogłoszenia Borderlands 4. Już wcześniej oficjalnie potwierdzono pracę nad grą, jednak wciąż fani nie otrzymali żadnych materiałów z produkcji. Spekulowano, że zwiastun tego tytułu zaprezentowany zostanie tegorocznym Summer Game Fest, jednak wszystkie osoby, które czekały na to ogłoszenie, musiały obejść się smakiem.

Warto dodać, że Borderlands 4 to nie jedyna gra, nad którą w ostatnim czasie pracowali deweloperzy z Gearbox Entertainment. Nie tak dawno premierę miała platformówka RKGK, która zbiera pozytywne opinie w serwisie Steam.

Źródło: Insider Gaming

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.