Stadia niedługo zostanie zamknięta. Ubisoft przenosi konta użytkowników swoich gier na własną platformę

Ubisoft

Google Stadia była hucznie zapowiadana, ale jej przewidziane na 18 stycznia 2023 roku odejście przechodzi niemalże bez echa. Po ogłoszeniu decyzji o zamknięciu usługi Ubisoft poinformował, że pracuje nad transferem kont użytkowników swoich gier na autorskie platformy. Prace nad sprawnym przeprowadzeniem procesu już się rozpoczęły.

Smutny koniec Google Stadia. Ubisoft transferuje konta swoich graczy

Ubisoft+
Ubisoft+

Decyzja o zamknięciu Google Stadia raczej nie zaskoczyła nikogo. Projekt miał być ambitny, ale okazał się niewypałem, którego często trapiły różnorakie problemy. Mimo wszystko udało mu się zgromadzić całkiem liczną społeczność zwolenników grania w chmurze, także tych lubujących się w tytułach stworzonych przez Ubisoft. Teraz ich konta zostaną przetransferowane do Ubisoft Connect.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przenosiny odbędą się bez potrzeby jakiejkolwiek ingerencji ze strony graczy, ale niestety wszelkie wirtualne waluty związane z grami nie zostaną przetransferowane. Ubisoft zachęca więc nas, abyśmy zdążyli wydać swoje kwoty przed oficjalnym zamknięciem Stadii – zakupiona w ten sposób zawartość oczywiście pozostanie z nami. Co więcej, produkcje wspierające stworzony przez francuską firmę system postępów międzyplatformowych będziemy mogli wznowić dokładnie od miejsca zapisania ostatniej rozgrywki i niezależnie od sprzętu, z którego ostatnio uruchamialiśmy dany tytuł.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS4

Użytkownicy Stadii, którzy zapisali się do Ubisoft+ również nie zostaną pominięci. Na ich skrzynki pocztowe trafią bowiem instrukcje dotyczące subskrypcji usługi wraz z darmowym miesiącem użytkowania. Dla wytrwałych fanów streamingu gier z USA pocieszeniem może być fakt, że Ubisoft będzie kontynuował wsparcie dla usługi Amazon Luna. Abonenci z innych regionów świata otrzymają za to zniżkę na sześciomiesięczną subskrypcję Ubisoft+ Multi-Access.

Wszyscy grający poprzednio w pozycje stworzone przez Ubisoft poprzez Stadię otrzymają też miesiąc darmowego członkostwa w GeForce NOW Priority. Ma to pozwolić na kontynuowanie rozgrywki w strumieniowanych z chmury grach Ubisoftu.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2359 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.