Gracze skarżą się na brak gier na konsolach Xbox. Hasło „No Xbox” trenduje na Twitterze

Xbox

Pod względem wydawanych gier Microsoft raczej nie może zaliczyć 2022 roku do najbardziej udanych, a powodem tego jest relatywnie mała liczba produkcji od studiów znajdujących się w rękach giganta z Redmond. Od pewnego czasu firma zapowiadała, że najbliższe dwanaście miesięcy będzie zupełnie inne i nareszcie będzie obfitować w konkretne debiuty. Okazuje się jednak, że rzeczywistość jest nieco mniej kolorowa, a coraz więcej ludzi zaczyna zastanawiać się, co jest powodem tego stanu rzeczy.

Gracze są zszokowani, że jedna z nowych gier omija Xboxy, ale wychodzi na… Gameboy’a Color

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się coraz więcej głosów niezadowolonych użytkowników Xboxa, którzy narzekają, że niektóre premiery gier omijają ich platformę. Ostatnim głośnym przykładem był Resident Evil 4 Remake, którego wersja ominęła konsole Xbox One, a jednocześnie zadebiutowała na PS4.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Teraz zaś ogromne rozczarowanie wywołało wczorajsze wydarzenie Nintendo Indie World, podczas którego zaprezentowano sporo gier niezależnych i pewna część z nich nie będzie w ogóle dostępna na konsolach Microsoftu.

Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że jedna z takich produkcji — Trip World DX — ominie Xboxy, ale pojawi się nawet na Gameboy’u Color, a więc na przenośnej konsoli sprzed 25 lat.

Innym głośnym przykładem jest pozycja Oxenfree II, która zagości na całkiem nietypowej (jak na grę) platformie jaką jest Netflix, ale — podobnie jak w przykładzie powyżej — nie zadebiutuje na żadnej konsoli od Microsoftu.

Przeczytaj też: Gry turowe

Całkiem transparentnym wyrazem niezadowolenia sporej części graczy jest fraza „No Xbox”, która od wczoraj coraz bardziej trenduje na Twitterze. Pod tym hasłem wiele osób zaczęło zastanawiać się, z jakiego powodu tak wielu deweloperów decyduje się omijać konsole Xbox. Macie jakieś swoje przemyślenia w tej kwestii? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.