Gracze PC to prawdziwi łowcy promocji! Nowe badanie ujawniło preferencje zakupowe

Sklep Steam

Badacze z Ultra i Atomik Research opublikowali wyniki ankiety, w której udział wzięło 2000 graczy PC z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Wbrew poglądom szefa Take-Two cen wysokobudżetowych gier nie można określić mianem atrakcyjnych.

Gry AAA są zbyt drogie, a zespoły indie bardzo kreatywne. Wyniki badania z udziałem graczy PC

Wyniki badania preferencji zakupowych graczy PC

Zdecydowana większość graczy PC – 75 procent – uważa, iż wysokobudżetowe tytuły z segmentu AAA są zbyt drogie. Jednocześnie aż 87 procent ankietowanych deklaruje, że zwraca dużą uwagę na promocje.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co ciekawe, zaledwie 36 procent uczestników badania jest skłonnych zapłacić za grę pełną cenę. Pozostali ankietowani dzielą się na dwa „obozy”. 32 procent czeka na rabaty albo ciekawe zestawy (np. Humble Bundle czy Fanatical). Kolejne 32 procent zadowala się grami rozdawanymi za damo.

Szczególnym uznaniem cieszą się twórcy niezależni. Posiadacze PC podkreślają, że to właśnie kreatywność niewielkich zespołów wpływa na decyzję o zakupie gier indie.

Przeczytaj także: Najlepsze gry offline

Niemal wszyscy korzystają z serwisu YouTube w celu odkrywania gier, aczkolwiek 36 procent ankietowanych miewa problemy z wyszukiwaniem nowych tytułów. Badacze podkreślili, że pełen raport zostanie opublikowany w styczniu 2024 roku.

Źródło: Medium

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.