Granie w chmurze na Xbox One i Xbox Series X|S oficjalnie dostępne dla wszystkich!

Xbox Cloud Gaming na Xbox One i Xbox Series X|S

Xbox Cloud Gaming to usługa Microsoftu pozwalająca na granie w chmurze. Pod koniec września pierwsi gracze mogli zacząć testować to rozwiązanie na konsolach, jednak teraz Amerykanie ogłosili, że granie w chmurze jest już dostępne dla wszystkich użytkowników Xbox One oraz Xbox Series X|S. To wprost fenomenalne wieści, a tym bardziej że ostatnio Xbox Cloud Gaming doczekał się wsparcia dla funkcji FPS Boost!

Xbox Cloud Gaming oficjalnie na konsolach

Xbox Cloud Gaming na konsolach

Oficjalny debiut Xbox Cloud Gaming na konsolach miał nastąpić w okolicach tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, jednak Microsoft nieco się pospieszył, choć oczywiście nie można mieć tego firmie za złe. Jak już wspomnieliśmy, od dzisiaj posiadacze subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate mogą odpalać gry w chmurze na konsolach z rodziny Xbox One i Xbox Series X|S. Nie ma nic prostszego, bo w tym celu wystarczy tylko przejść do aplikacji Xbox Game Pass na konsoli i odszukać gry z ikonką chmury. Oznaczone w ten sposób produkcje można uruchamiać bez wcześniejszego pobierania, wciskając przycisk Graj.

Przed rozpoczęciem zabawy w chmurze na Xboxie One lub Xbox Series X|S należy się jednak upewnić, że na swojej konsoli zainstalowaliśmy najnowszą wersję oprogramowania, która dopiero co została udostępniona. Przy okazji ogłoszenia „dobrej nowiny” Microsoft poinformował też, że od teraz bez problemu przyjmiemy zaproszenia do wspólnej zabawy w grach, których nie mamy na dysku (oczywiście pod warunkiem, że dana produkcja jest dostępna w ramach Xbox Cloud Gaming).

Do komfortowej gry w chmurze niezbędne jest połączenie internetowe o minimalnej prędkości na poziomie 20 Mb/s. Pojawienie się omawianego rozwiązania na konsolach to szczególnie dobra wiadomość dla posiadaczy Xboxa One, bo od teraz mogą oni uruchamiać na swoim sprzęcie gry, które dotychczas działały tylko na Xbox Series X|S. Mówiąc prościej: nic nie stoi na przeszkodzie, by na zapowiedzianej w 2013 roku konsoli ograć The Medium, Recompile czy The Riftbreaker.

Pod koniec warto wspomnieć, że usługa Xbox Cloud Gaming wciąż jest w fazie testów beta. To z kolei oznacza, że mogą występować problemy związane z jej działaniem, więc należy mieć to na uwadze.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.