GTA 6 nie zadebiutuje na początku 2025 roku! Nie oznacza to jednak, że gra zaliczyła opóźnienie

GTA 6

Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie GTA 6, nie powinno nikogo dziwić, że teorie na temat domniemanego terminu premiery wyrastają w sieci niczym grzyby po deszczu. Nawet ostatnio było dość głośno na temat raportu Kotaku, który potem doczekał się sprostowania ze strony samych graczy oraz dziennikarza portalu Insider Gaming. Ten sam autor odniósł się do tego temu, ujawniając kolejne ciekawe informacje na temat planów Take-Two i Rockstar Games.

Prace nad GTA 6 idą w bardzo dobrym kierunku i gracze nie powinni się niczego obawiać

GTA 6
GTA6

Według Mike’a Straw’a z portalu Insider Gaming Rockstar Games pierwotnie planowało wypuścić GTA 6 na początku 2025 roku, jednak na przestrzeni całego procesu produkcyjnego termin ten zdążył się już zdezaktualizować. Nie oznacza to, że tytuł ten boryka się z problemami, bo zmiana ta raczej wynikała z naturalnego przebiegu prac, a decyzja o tym miała zostać podjęta już dawno temu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Innymi słowy, wszystkie poprzednie doniesienia sugerujące problemy w ekipie Rockstar Games należy traktować z dużym dystansem, bo nawet jeśli informatorzy mają kontakt z pracownikami odpowiedzialnymi za GTA 6, to nie zawsze mogą znać cały kontekst. Z tego też powodu do pogłosek o opóźnieniach należy podchodzić ze sporą rezerwą.

GTA 6 – trailer

Dziennikarz przytoczył także słowa Jasona Schreiera, który na łamach portalu Bloomberg przekazał, że w kwestii daty wydania GTA 6 nic nie jest pewne, bo nad grą nadal pracuje spore grono deweloperów i „wszystko może się jeszcze zdarzyć”. Nie można wykluczyć sytuacji, w której wydarzy się coś, co znacząco zaburzy proces produkcyjny, choć na ten moment niewiele na to wskazuje.

W kwestii tej pozycji pewne jest natomiast, że produkcja powoli zbliża się do końca, a świadczyć o tym może nakaz pracy stacjonarnej dla całego zespołu. Nie jest to może coś, na co liczyli sami pracownicy, jednak Rockstar Games chce w ten sposób zapewnić sobie względne zabezpieczenie przed wyciekami. Przy takiej premierze jest to w pełni zrozumiałe.

Źródło: Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.