Powrót Guitar Hero jest możliwy? Dyrektor generalny Activision Blizzard snuje plany na przyszłość

Activision Blizzard Guitar Hero

Zgodnie z najnowszymi przeciekami, Microsoft może przejąć Activision Blizzard już w tym tygodniu. Ostateczne zamknięcie umowy otworzy przed gigantem z Redmond ciekawe perspektywy, w tym możliwość dodania do Game Passa nowych tytułów. Activision Blizzard również ma spore oczekiwania co do przejęcia, a przynajmniej tak wynika z informacji udzielonych przez dyrektora generalnego firmy.

Bobby Kotick opowiedział o przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft i możliwej nowej odsłonie Guitar Hero

Jak informuje Windows Central, Bobby Kotick, dyrektor generalny Activision, zwołał wewnętrzną naradę, podczas której omówił najważniejsze firmowe sprawy przed przejęciem przez Microsoft. Podczas spotkania poruszono wiele tematów. Pojawiła się między innymi kwestia tego, w jaki sposób nowy właściciel może doprowadzić do ulepszeń w sposobie tworzenia gier przez Activision.

Duża część tego, co widziałem w Microsofcie, to badania. Rozwijają się w obszarach, które są niezwykłe. Tak więc możliwość wykorzystania ich sztucznej inteligencji i możliwości uczenia maszynowego, analizy danych, nowych sposobów myślenia o grafice — po prostu widzę nieograniczony potencjał dla tego, co robimy. Bobby Kotick

Kotick dodał też, że Activision ma wyjątkową pozycję, ponieważ oferuje najlepsze franczyzy. Zdał się przy tym sugerować, że trwają prace nad nową odsłoną udanej serii gier muzycznych, czyli Guitar Hero. Kto wie, być może dzięki zasobom Microsoftu mogłyby powstać np. nowe gitarowe kontrolery.

Ponowne pojawienie się Guitar Hero i innych rzeczy nie byłoby możliwe bez różnych rodzajów zasobów. Tak więc nieskończone możliwości na przyszłość są po prostu niesamowicie ekscytujące. Bobby Kotick

Zobacz także: Najlepsze gry na PC

Na ten moment są to jedynie spekulacje, jednak fani serii Guitar Hero zapewne ucieszyliby się z kolejnej odsłony gry. Ostatnia pojawiła się w 2010 roku, zatem najwyższy czas, by pojawiło się coś nowego. Warto uzbroić się w cierpliwość!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.