Microsoft może przejąć Activision Blizzard już w przyszłym tygodniu! Finalizacja transakcji na horyzoncie

Xbox Activision

Jak dowiedzieliśmy się pod koniec września, CMA wydało „wstępną zgodę” na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Gigant z Redmond zdaje się być przekonany o pomyślnym sfinalizowaniu transakcji, publikując już oferty pracy bezpośrednio związane z Activision, Blizzard i King. Jak się teraz okazuje, według pewnych źródeł decyzja brytyjskiego organu regulacyjnego ma nastąpić już niebawem, a Microsoft w przyszłym tygodniu ostatecznie ma zamknąć umowę.

Według źródeł Microsoft przejmie Activision Blizzard 13 października 2023 roku

Activision Blizzard Microsoft
Activision Blizzard i Microsoft

Tom Warren z The Verge podał właśnie bardzo interesujące informacje w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Jak podaje dziennikarz, jego źródła wskazują na konkretną datę finalizacji transakcji. Zgodnie z doniesieniami, Gigant z Redmond za ostateczny termin ogłoszenia zakupu Activision Blizzard uważa 13 października 2023 roku.

Należy jednak zaznaczyć, że wciąż nie pojawiła się decyzja CMA. Brytyjski organ regulacyjny ma ją podjąć w przyszłym tygodniu, a dziś upływa termin na zebranie przez urząd opinii na temat tego, czy powinien zgodzić się na fuzję firm. Do tej pory Microsoft dostał tylko „wstępną zgodę” na sfinalizowanie transakcji.

Zobacz też: Gry podobne do Genshin Impact

Warto wspomnieć, że firmy Microsoft i Activision przedłużyły jakiś czas temu termin finalizacji umowy do 18 października. Jednakże, jeżeli Gigant z Redmond będzie w stanie zamknąć transakcję w nadchodzącym tygodniu, uda się zakończyć 20-miesięczny proces zakupu nieco przed przewidywanym terminem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.