Hideo Kojima twierdzi, że jego kolejna gra ma być „prawie jak nowe medium”

Hideo Kojima

Hideo Kojima to bez wątpienia jedna ważniejszych postaci branży gier wideo. Niemal każdy gracz miał styczność z jego produkcjami lub chociażby o nich słyszał. Obecnie japoński reżyser pracuje nad dwoma tytułami, z czego jeden z nich ma być kontynuacją Death Stranding, drugi zaś ma być czymś zupełnie nowym. W ostatnim wywiadzie udzielonym dla The Guardian Hideo Kojima opisał dość krótko ten drugi projekt, nie szczędząc przy tym dość odważnego stwierdzenia.

REKLAMA

Hideo Kojima chce „nadal być pierwszy”

Hideo Kojima i Norman Reedus
Norman Reedus i Hideo Kojima

Kojima stwierdził, że drugi projekt jest czymś „co chciał zrobić od lat”, jednak do tej pory na przeszkodzie stała mu nierozwinięta odpowiednio technologia. Mężczyzna ma nadzieję, że jeśli jego przedsięwzięcie się uda, to będzie to rewolucyjne nie tylko dla branży gier, ale także dla przemysłu filmowego.

Wyzwaniem dla wspomnianego projektu ma być „zbudowanie infrastruktury”, lecz Kojima nie określił, o co konkretnie chodzi, choć można przypuszczać, że będzie to coś innowacyjnego. W dalszej części wywiadu japoński reżyser stwierdził, że druga i trzecia osoba, która próbuje czegoś nowego, zawsze ma większe szanse na sukces komercyjny niż osoba, która to opracowała. W opinii mężczyzny „dla pierwszej osoby wszystko jest trudne”, jednak nie rezygnuje on z ambicji bycia pionierem i opracowywania nowych rozwiązań.

Przeczytaj też: Gry na PS4 dla dzieci

Na ten moment ciężko stwierdzić, co mężczyzna miał na myśli, jednak mając na uwadze doniesienia z ostatnich kilku miesięcy to bardzo możliwe, że mowa o grze Overdose. Na dokładne informacje trzeba jednak zaczekać, bo Kojima w trakcie wywiadu nic więcej nie zdradził.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!