Overdose to podobno nowy horror Hideo Kojimy. Występuje w nim aktorka z Death Stranding

Kojima Productions

Overdose to podobno tytuł nowej gry AAA od Hideo Kojimy z gatunku horror. Zaufany insider Tom Henderson otrzymał anonimowy materiał z nadchodzącej produkcji japońskiego twórcy i postanowił opowiedzieć o tym, co zobaczył na nagraniu. Z opisu zapowiada się naprawdę dobrze!

Overdose od Hideo Kojimy — nadchodzi horror na miarę anulowanego P.T.?

Death Stranding Mama
Mama (Margaret Qualley) w Death Stranding

Na łamach Try Hard Guides Tom Henderson opublikował wpis, który porusza temat Overdose — nowej gry legendarnego Hideo Kojimy. Na otrzymanym przez mężczyznę wideo rzekomo widać postać Mamy z Death Stranding, w którą wciela się aktorka Margaret Qualley. Kobieta jest ubrana w niebieską sukienkę.

Dalej na wideo prezentowana jest postać chodzącą po ciemnych korytarzach z latarką w ręku. Mimo że kamera została umiejscowiona za plecami bohatera, to wideo sugeruje, że można grać również w trybie pierwszoosobowym. Materiał kończy się tzw. jump scarem, czyli jakimś przerażającym zdarzeniem wywołującym w graczu uczucie strachu. Tuż po tym na ekranie pojawia się napis „GAMEOVER”, a później kultowe „A Hideo Kojima Game”… „OVERDOSE”. Warto mieć na uwadze, że Overdose może być tylko nazwą roboczą projektu Japończyka, dlatego lepiej nie przywiązywać się za bardzo do tego tytułu.

Przeczytaj też: Gry w czerwcowym PS Plus dostępne do pobrania

Mimo że w filmie uwzględniono wizerunek Margaret Qualley, to Henderson zaznacza, że materiał nie wygląda na Death Stranding 2. Ostatnia sytuacja sugerowała, że na Summer Game Fest może pojawić się właśnie Death Strading 2, to w świetle nowych informacji Overdose wydaje się bardziej prawdopodobne. Oczywiście niczego na ten moment nie można brać za pewnik, bo mimo wszystko mamy do czynienia z niepotwierdzonym przeciekiem. Nie da się jednak ukryć, że wcześniejsze plotki wydają się łączyć w jedną, spójną całość. W końcu nie od wczoraj mówi się, że Hideo Kojima tworzy horror na miarę skasowanego P.T.

A skoro przy plotkach jesteśmy, to chodzą słuchy, że Kojima szuka wydawcy dla swojej gry i rozmawia w tej sprawie z Xboxem. Henderson nie mógł jednak potwierdzić, czy doszło do zawarcia jakiejś umowy. Ale jeżeli tak, to zapewne dowiemy się więcej na niedzielnej konferencji Xbox & Bethesda Games Showcase.

Aktualizacja – 08.06.2022, 12:33

Tom Henderson poinformował, że studio Kojima Productions poprosiło go o usunięcie opublikowanego postu. To jeszcze bardziej zwiększa wiarygodność przecieku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.