Hideo Kojima cieszy się ze współpracy z Microsoftem. „Inni uważają mnie za szaleńca” – twierdzi deweloper

Hideo Kojima

W czerwcu bieżącego roku Hideo Kojima poinformował o nawiązaniu współpracy z Microsoftem, której owocem ma być niezapowiedziany do tej pory tytuł. Założyciel Kojima Productions jakiś czas temu stwierdził nawet, że tajemnicza produkcja ma być niczym „nowe medium”. Tymczasem japoński deweloper udzielił wywiadu, w którym postanowił podzielić się kilkoma dodatkowymi informacjami na temat wspomnianego projektu.

Hideo Kojima wspomina o okolicznościach nawiązania współpracy z Microsoftem

Hideo Kojima ogłasza współpracę z Microsoftem

Kojima w trakcie rozmowy z serwisem IGN przyznał, że nad projektem, nad którym pracuje obecnie z Microsoftem, myślał już „od pięciu czy sześciu lat”. Deweloper zaznacza jednak, że niezapowiedziana produkcja „wymaga infrastruktury, która jeszcze nigdy nie była potrzebna”, dlatego też założyciel Kojima Productions rozmawiał z wieloma firmami technologicznymi i przedstawiał im swoją wizję.

Podczas tych rozmów Kojima – jak sam zaznacza – czuł, że przedstawiciele wspomnianych firm mają go za „szaleńca”. Japoński deweloper podkreślił również, że dopiero Microsoft zrozumiał jego pomysł. Dlatego też obecnie studio Kojima Productions wspólnie z amerykańską firmą pracują nad tajemniczym projektem, „włączając w to kwestie techniczne”.

Zobacz też: Najlepsze straszne gry

Niewykluczone, że tajemniczą produkcją Hideo Kojimy jest Overdose, czyli horror z Margaret Qualley. Warto wspomnieć, że na początku listopada do sieci wyciekł nieco ponad 2-minutowy gameplay prezentujący rzekomo ujęcia ze wspomnianego tytułu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z