Hogwarts Legacy działa zaskakująco dobrze na Nintendo Switch! W sieci pojawił się pierwszy gameplay

Hogwarts Legacy Nintendo Switch

Hogwarts Legacy to jedna z najładniejszych wydanych w tym roku gier. Jak można się spodziewać, wysokiej jakości oprawa graficzna wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na moc obliczeniową. Fani czekający na premierę edycji przeznaczonej na Nintendo Switch wyrażali uzasadnione obawy o płynność działania tytułu. Udostępnione w sieci nagranie pokazuje, iż przenośna konsola radzi sobie wyjątkowo dobrze.

Hogwarts Legacy na Nintendo Switch wygląda gorzej, ale działa całkiem płynnie

W ubiegłym miesiącu autorzy Hogwarts Legacy udostępnili oficjalne zrzuty ekranu z edycji przeznaczonej na Nintendo Switch. Mogliśmy wówczas po raz pierwszy zobaczyć, z jakimi kompromisami wiązało się przeniesienie gry na sześcioletnią, przenośną konsolę. Jakość tekstur i elementów otoczenia została znacznie obniżona, a modele postaci są zauważalnie mniej szczegółowe.

Przeprowadzone zabiegi optymalizacyjne odniosły zamierzony skutek. Oglądając krótki gameplay zamieszczony w serwisie X (dawniej Twitter), trudno zauważyć wyraźne spadki liczby klatek na sekundę. Warto zaznaczyć, że konsola nie pozwala na nagranie rozgrywki poprzez przytrzymanie przycisku Capture na lewym Joy-Conie, co świadczy o pełnym wykorzystaniu podzespołów przez grę.

Przeczytaj także: Ranking telewizorów 75 cali

Hogwarts Legacy na Nintendo Switch zadebiutuje już za tydzień, 14 listopada 2023 roku. Dotychczas gra sprzedała się w liczbie ponad 15 mln kopii na całym świecie, a w fazie produkcji ma znajdować się jej sequel.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.