Hogwarts Legacy nie wypada najlepiej na PC? Branżowi dziennikarze informują o problemach z optymalizacją

Hogwarts Legacy

Już wczoraj gracze mieli okazję zapoznać się z pierwszymi recenzjami Hogwarts Legacy. Produkcja Avalanche Software spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony branżowych mediów. Większość opinii dotyczyła jednak wersji konsolowych. Jak natomiast wypada pecetowy port nowej gry osadzonej w uniwersum Harry’ego Pottera? Niestety kilku dziennikarzy donosi o problemach z optymalizacją.

Spadki wydajności głównym problemem Hogwarts Legacy na PC

Hogwarts Legacy – zwiastun kinowy

Redaktor NME stwierdził, że optymalizacja na PC jest „największym problemem” Hogwarts Legacy. Dziennikarz informuje, że w trakcie rozgrywki doświadczał ciągłych spadków płynności animacji, a także problemów z poprawnym wyświetlaniem obiektów na ekranie. W swojej recenzji podkreślił jednak, że liczy na szybkie wyeliminowanie wspomnianych błędów, ponieważ produkcja Avalanche Software to warty uwagi tytuł.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na podobne niedogodności narzeka także serwis PCGamesN. Dziennikarz wspomnianego portalu informuje, że Hogwarts Legacy na PC wyposażonym w kartę graficzną RTX 3080 osiąga 80 klatek na sekundę przy ustawieniach Ultra. Niestety podczas rozgrywki płynność animacji potrafi spaść nawet do 20 FPS-ów, szczególnie w obszarach, w których znajduje się więcej postaci. Produkcja jest jednak w pełni grywalna, a zdaniem recenzenta nadchodzące aktualizacje powinny znacząco poprawić wspomniane kwestie.

Z pecetową wersją Hogwarts Legacy miał okazję zapoznać się również niemiecki portal GameStar. Dziennikarze wspomnianego serwisu mieli doświadczać „regularnych” i „poważnych” spadków wydajności. Podczas rozgrywki natknięto się też na błędy graficzne. Dodatkowo w recenzji wspomniano o problemach występujących w czasie przerywników filmowych.

Niewykluczone, że większość opisanych powyżej problemów zostanie wyeliminowana wraz z premierową aktualizacją. Deweloperom z Avalanche Software z pewnością nie uda się jednak pozbyć wszystkich błędów. Można jednak bezpiecznie założyć, że w nadchodzących tygodniach twórcy zajmą się najpoważniejszymi usterkami, o których będą informować już sami gracze.

Zobacz też: Najlepsze karty graficzne do 1000 zł

Oficjalna premiera Hogwarts Legacy na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S odbędzie się w najbliższy piątek. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami już dzisiaj – 7 lutego – swoją przygodę ze wspomnianą produkcją mogą rozpocząć posiadacze Edycji Deluxe. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z materiałem wideo prezentującym działanie gry na poszczególnych platformach.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.