Hogwarts Legacy nie wypada najlepiej na PC? Branżowi dziennikarze informują o problemach z optymalizacją

Hogwarts Legacy

Już wczoraj gracze mieli okazję zapoznać się z pierwszymi recenzjami Hogwarts Legacy. Produkcja Avalanche Software spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony branżowych mediów. Większość opinii dotyczyła jednak wersji konsolowych. Jak natomiast wypada pecetowy port nowej gry osadzonej w uniwersum Harry’ego Pottera? Niestety kilku dziennikarzy donosi o problemach z optymalizacją.

REKLAMA

Spadki wydajności głównym problemem Hogwarts Legacy na PC

Hogwarts Legacy – zwiastun kinowy

Redaktor NME stwierdził, że optymalizacja na PC jest „największym problemem” Hogwarts Legacy. Dziennikarz informuje, że w trakcie rozgrywki doświadczał ciągłych spadków płynności animacji, a także problemów z poprawnym wyświetlaniem obiektów na ekranie. W swojej recenzji podkreślił jednak, że liczy na szybkie wyeliminowanie wspomnianych błędów, ponieważ produkcja Avalanche Software to warty uwagi tytuł.

Na podobne niedogodności narzeka także serwis PCGamesN. Dziennikarz wspomnianego portalu informuje, że Hogwarts Legacy na PC wyposażonym w kartę graficzną RTX 3080 osiąga 80 klatek na sekundę przy ustawieniach Ultra. Niestety podczas rozgrywki płynność animacji potrafi spaść nawet do 20 FPS-ów, szczególnie w obszarach, w których znajduje się więcej postaci. Produkcja jest jednak w pełni grywalna, a zdaniem recenzenta nadchodzące aktualizacje powinny znacząco poprawić wspomniane kwestie.

Z pecetową wersją Hogwarts Legacy miał okazję zapoznać się również niemiecki portal GameStar. Dziennikarze wspomnianego serwisu mieli doświadczać „regularnych” i „poważnych” spadków wydajności. Podczas rozgrywki natknięto się też na błędy graficzne. Dodatkowo w recenzji wspomniano o problemach występujących w czasie przerywników filmowych.

Niewykluczone, że większość opisanych powyżej problemów zostanie wyeliminowana wraz z premierową aktualizacją. Deweloperom z Avalanche Software z pewnością nie uda się jednak pozbyć wszystkich błędów. Można jednak bezpiecznie założyć, że w nadchodzących tygodniach twórcy zajmą się najpoważniejszymi usterkami, o których będą informować już sami gracze.

Zobacz też: Najlepsze karty graficzne do 1000 zł

Oficjalna premiera Hogwarts Legacy na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S odbędzie się w najbliższy piątek. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami już dzisiaj – 7 lutego – swoją przygodę ze wspomnianą produkcją mogą rozpocząć posiadacze Edycji Deluxe. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z materiałem wideo prezentującym działanie gry na poszczególnych platformach.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!