Horizon Forbidden West Burning Shores będzie całkiem sporym DLC. Poznaliśmy rozmiar nowej historii Alloy

Horizon Forbidden West: Burning Shores Aloy

Z racji zbliżającej się coraz bardziej premiery Horizon Forbidden West Burning Shores w sieci pojawia się coraz więcej informacji traktujących bezpośrednio o tym DLC. Poza premierowym zwiastunem udostępnionym jeszcze w ubiegłym tygodniu pojawiły się również wieści, że dodatek ten oficjalnie nie trafi do rosyjskich graczy. Teraz zaś dowiedzieliśmy się, ile miejsca trzeba przyszykować, aby rozpocząć zabawę z tym owym rozszerzeniem.

Horizon Forbidden West Burning Shores zajmie relatywnie sporo miejsca

🚨 Horizon Forbidden West: Burning Shores

🟨 Download Size : 16.763 GB

🟦 Release Date : April 19

🟥 #HorizonForbiddenWest pic.twitter.com/gM6tvfR1vm

— PlayStation Game Size (@PlaystationSize) April 16, 2023

🚨 Horizon Forbidden West: Burning Shores

🟨 Download Size : 16.763 GB

🟦 Release Date : April 19

🟥 #HorizonForbiddenWest pic.twitter.com/gM6tvfR1vm

— PlayStation Game Size (@PlaystationSize) April 16, 2023

Najnowsze informacje wskazują, że Horizon Forbidden West Burning Shores zajmie całkiem sporo miejsca na dysku, bo aż 16,7 GB (wersja dedykowana na rynek Europejski). Dla porównania DLC do Horizon Zero Dawn zatytułowane „The Frozen Wilds ważył około 9 GB”, a wydany w 2016 roku dodatek „Krew i Wino” do Wiedźmina 3 zajmował od 10 do 15 GB (wszystko zależne było od platformy na którą był dostępny).

Warto pamiętać, że „Burning Shores”, mimo iż oferuje zupełnie nową mapę i linię fabularną, to nie jest samodzielną pozycją i do jej uruchomienia wymagana jest podstawowa wersja gry.

Przeczytaj też: Gry podobne do GTA

Oczywiście na ten moment nie wiadomo jak duża będzie udostępniona mapa ani ile czasu zajmie przejście tego DLC. Wszystkiego dowiemy się zapewne przy okazji oficjalnej premiery, która odbędzie się już w najbliższą środę 19 kwietnia 2023 roku wyłącznie na PlayStation 5.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.