Indiana Jones od Bethesdy może nie być exclusivem Microsoftu – uważa informator

Indiana Jones

O Indiana Jones od Bethesdy po raz pierwszy usłyszeliśmy w styczniu 2021 roku. Zapowiedź zaskoczyła wielu i wskazywała, że jest to jeden z większych projektów, nad którymi pieczę sprawuję nie tylko firma odpowiadająca za m.in. markę Wolfenstein, ale także sam Microsoft (gigant z Redmond kupił Bethesdę w drugiej połowie 2020 roku). Teraz niektóre znaki na niebie sugerują, że Indiana Jones jednak może być grą multiplatformową.

Indiana Jones może trafić na PS5

Podcast Jeza Cordena

Informację tę podał – w swoim najnowszym podcaście podlinkowanym wyżej – Jez Corden pracujący dla Windows Central. Uważa on, że pomimo przejęcia MachineGames (to jeden z zespołów należących do Bethesdy, więc automatycznie wchodził w skład umowy) tworzona przez nich gra Indiana Jones nie będzie dostępna wyłącznie na konsoli Xbox. Biorąc pod uwagę to, iż tytuły Microsoftu zawsze wlatują na PC, to Corden najprawdopodobniej miał na myśli ewentualne powstawanie wersji PS5. Jednocześnie mężczyzna dodał, że o multiplatformowości Indiany Jones słyszał mniej więcej rok temu, więc od tego czasu plany firmy mogły ulec zmianie.

Sprawdź także: Świetne wyniki sprzedażowe Cyberpunk 2077

Informator nie podał zbyt wielu szczegółów, ale sugeruje, że wiele może wyjaśnić się podczas nadchodzącego wielkimi krokami Xbox & Bethesda Showcase 2022. Wydarzenie Microsoftu jest zapowiedziane na 12 czerwca i rozpocznie się o 19:00 czasu polskiego.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z