Indiana Jones nie dla PS5! Gra trafi na PC, Xboxy Series X|S i do Xbox Game Pass

Indiana Jones Xbox Game Pass

W 2021 roku dowiedzieliśmy się, że Disney udzielił Bethesdzie licencji na stworzenie gry w świecie Indiany Jones. Poprzednie doniesienia wskazywały, że pomimo przejęcia ZeniMax przez Microsoft, produkcja nadal ma szansę na ukazanie się także na PlayStation. Dzisiejsza rozprawa na temat fuzji Activision Blizzard i Microsoftu rozwiała te wątpliwości – wiemy już bowiem, że tytuł przygotowywany przez MachineGames wyląduje na PC, Xboxach Series X|S i w Xbox Game Pass.

Indiana Jones zadebiutuje w Xbox Game Pass. Gra zostanie wydana na PC i Xboxy Series X|S

Dziś rozpoczęła się rozprawa pomiędzy FTC i Microsoftem o przejęcie Activision Blizzard. W jej trakcie prawnik FTC zadawał pytania wiceprezesowi Bethesdy Pete Hinesowi, a jedno z nich dotyczyło właśnie tworzonej przez MachineGames gry w uniwersum Indiany Jones.

Hines przyznał, że początkowo umowa Disneya i Bethesdy dotyczyła wydania gry na wiele konsol. FTC wydedukowało więc przed sądem, że porozumienie zredagowano po przejęciu ZeniMax przez Microsoft, powodując, że Indiana Jones pojawi się tylko na PC i Xboxach Series X|S.

W międzyczasie wiceprezes Bethesdy potwierdził jedynie, że rzeczywiście Indiana Jones będzie tytułem ekskluzywnym dla ekosystemu Xboxa. Zdradził nam również, że trafi do biblioteki Xbox Game Pass już w dniu premiery.

Fakt ten z pewnością zostanie wykorzystany przez amerykańską komisję antymonopolową w celu blokady wartej niemal 69 miliardów dolarów fuzji Activision Blizzard i Microsoftu. Tym bardziej że zdaniem regulatorów podobny do Indiany Jones los spotkał inne gry wydawane przez Bethesdę, czyli Starfield oraz Redfall.

Zobacz też: Gry dla jednego gracza

Kup Xbox Series X

Przypomnijmy, że za nowy tytuł o przygodach Indiany Jones odpowiada MachineGames. To autorzy, którzy są odpowiedzialni za rozwój marki Wolfenstein.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.