Kiedy premiera Baldur’s Gate 3 na Xboxach? Studio Larian sugeruje, że jeszcze sobie poczekamy

Baldur's Gate 3

Baldur’s Gate 3 to bez wątpienia jedna z najgorętszych premier tego roku. Gra zadebiutuje na PC już 3 sierpnia, a na PS5 trafi nieco później, bo 6 września. Twórcy z Larian Studios zarzekają się jednak, że aktywnie walczą z portowaniem gry na konsole Microsoftu. Kiedy jednak Baldur’s Gate 3 wyjdzie na Xboxach? Dziś przedstawiciel studia zdradził, że najprawdopodobniej jeszcze trochę sobie poczekamy.

Premiera Baldur’s Gate 3 na Xbox Series X|S to pieśń całkiem odległej przyszłości, sugeruje Larian Studios

Dyrektor wydawniczy Larian Studios Michael Douse poinformował wczoraj na Twitterze, że deweloperzy ciężko pracują nad osiągnięciem czegoś, czego „jeszcze żadne RPG tej skali nie osiągnęło”. Mężczyzna miał przez to na myśli bezproblemową kooperację w modelu drop-in i drop-out, zaznaczając, że studio liczy, iż uda im się wydać aktualizację na temat stanu prac jeszcze przed końcem roku. To z kolei wyraźnie sugeruje, że premiera Baldur’s Gate na Xbox Series X|S odbędzie się nie wcześniej niż w 2024.

Pod koniec czerwca założyciel Larian Studios – Swen Vincke – informował, że celem zespołu jest wydanie Baldur’s Gate 3 na Xboxach jeszcze w 2023 roku. Niestety najnowsze informacje sugerują, że firma może nie podołać temu ambitnemu zadaniu, niemniej warto być dobrej myśli.

Pod koniec warto przypomnieć, że cały „bój” toczy się o Xboxa Series S. Polityka Microsoftu zabrania bowiem wydawania różnych wersji gier na Xboxa Series S i Xboxa Series X – firma chce, aby posiadacze tych konsol mogli liczyć na identyczne doświadczenia. Larian Studios z kolei od dłuższego czasu otwarcie informuje, że premiera Baldur’s Gate 3 na Xboxach odbędzie się później tylko i wyłącznie z powodu wydajności Xboxa Series S, który nie radzi sobie z trybem dzielonego ekranu w kooperacji.

Niemniej twórcy nie zamierzają się poddawać i cały czas walczą, aby zaoferować posiadaczom konsol Microsoftu dostęp do pełnej wersji gry – studio wyklucza możliwość wycięcia split-screena na Xboxach, w zamian chce, aby ich produkcja oferowała identyczne doświadczenie niezależnie od platformy.

Przeczytaj też: Gry podobne do Tomb Raider

Kup Baldur’s Gate 3

Nie pozostaje nam nic innego, jak liczyć, że premiera Baldur’s Gate 3 na Xbox Series X|S odbędzie się szybciej niż później. Czekacie? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.