Kolejny port gry Doom — tym razem klasyk trafił do… batonika

Doom

Klasyczny Doom nie zna granic — a przynajmniej nie znają ich gracze, którzy regularnie odpalają grę na coraz to dziwniejszych urządzeniach, czy np. w notatniku. Z okazji Halloween popularna gra trafiła na kolejną „platformę”. Tym razem mowa nie o urządzeniach elektronicznych, lecz słodyczach.

Doom na batoniku

Batonik Doom

Jak widać na załączonym materiale wideo, popularny Doom został „przeniesiony” na nową platformę, a konkretniej na batonik MilkyWay. Oczywiście do całej sprawy warto podejść z dystansem, ponieważ modyfikacja ta została przeprowadzona niejako w celach humorystycznych. Wszystko to za sprawą Halloween, które będzie mieć miejsce już niedługo. Dzień ten kojarzy się w USA z przebraniami, ale również słodyczami — i o to w owej sprawie chodzi.

Zobacz też: Przystawka Smart TV – najlepsze modele

Firma Adafruit postanowiła wykorzystać trend polegający na portowaniu Dooma na wszystko, co istnieje, jednocześnie uderzając w swego rodzaju panikę odnośnie słodyczy ofiarowanych dzieciom. Mowa tutaj o rosnących obawach rodziców związanych z rzekomymi nielegalnymi substancjami itp., które mają znajdować się w przekąskach zdobytych w trakcie Halloween. Trzeba przyznać, że akcja została wykreowana świetnie!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.