Max Payne 1&2 Remake jeszcze w tym roku trafi do produkcji! Remedy miało zdradzić, kiedy ruszą pracę

Max Payne

Ostatnie kilka miesięcy to dla Remedy Entertainment pasmo samych sukcesów. Ich najnowszy tytuł, czyli Alan Wake 2 zyskał miano jednej z najlepszych gier 2023 roku, a studiu na początku tego roku udało się wykupić prawa do marki Control. Od jakiegoś czasu wiadomo, że deweloperzy mają zamiar stworzyć remake pierwszej i drugiej część serii Max Payne, jednak według przecieku jednego z insiderów firma ogłosiła właśnie inwestorom, kiedy prace nad produkcjami oficjalnie się rozpoczną.

Max Payne 1&2 Remake — według insidera prace mają ruszyć pod koniec lata

Już od jakiegoś czasu wiadome było, że remake Max Payne 1&2 powstanie, co potwierdziło samo Remedy Entertainment. Dyrektory generalny Tero Virtala zapowiedział wtedy, że projekt wkroczył w fazę gotowości produkcyjnej. Od tamtego minęło już jednak prawie pół roku, a odnowionej wersji przygód nowojorskiego detektywa słuch zaginął.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wiele jednak wskazuje na to, że studio jest już gotowe na przystąpienie do właściwych prac nad Max Payne 1&2 Remake. Według informacji od insidera o nicku videotechuk_ Remedy miało ogłosić podczas spotkania z inwestorami, że produkcja tytułów rozpocznie się w drugim kwartale 2024 roku, a konkretnie pod koniec lata.

Firma Remedy Entertainment ogłosiła dzisiaj podczas prezentacji telefonicznej dla inwestorów w pierwszym kwartale, że remake Maxa Payne’a (1 i 2) oficjalnie wejdzie do pełnej produkcji w drugim kwartale (koniec lata 2024 r.). Studio zapowiedziało także zwiększenie budżetu na rozwój gry ze względu na wyższe koszty, który finansowany jest przez Rockstar Games.

Użytkownik @videotechuk_ w serwisie X/Twitter

Insider zdradził również, że budżet produkcji został zwiększony przez Rockstar Games ze względu na wyższe koszty, jakie studio musi ponieść w wyniku jego realizacji. Warto tu dodać, że prawa do marki Max Payne posiada właśnie firma znana z takich gier jak, chociażby GTA czy Red Dead Redempiton, jednak to oryginalni twórcy będą odpowiadać za stworzenie remaku.

Przyznać trzeba, że Remedy stawia sobie wysoko poprzeczkę w kwestii planów na przyszłość. Oprócz Max Payne 1&2 Remake studio pracuje też nad drugą częścią Control, a tworzenie dwóch projektów jednocześnie może być dla deweloperów sporym wyzwaniem. Pozostaje mieć nadzieje, że twórcy poradzą sobie i w kolejnych miesiącach gracze otrzymają kolejne informacje na temat powstających tytułów.

Źródło: X/Twitter

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.