Metal Gear Solid 3 Remake także na Xboxach? Umowa Konami i Sony nie musi tego wykluczać

Metal Gear Solid 3 Xbox

Plotki o planowanym remake’u legendarnego Metal Gear Solid 3 istnieją od dawna, ale pozornie wygląda na to, że nie będą mogli się nim cieszyć posiadacze Xboxów. Konami miało bowiem zawrzeć umowę na wyłączność z Sony, która poza MGS3 obejmowała także inne hitowe produkcje znajdujące się w portfolio firmy. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że – podobnie jak to jest w przypadku tworzonego przez Bloober Team Silent Hill 2 – porozumienie wcale nie musi wykluczać debiutu odnowionej wersji hitu Kojimy na platformach „Zielonych”.

Metal Gear Solid 3 Remake jednak pojawi się na Xboxach?

Podcast Xbox Two

Podczas niedawnego odcinka podcastu Xbox Two Jez Corden zasugerował, że debiut Metal Gear Solid 3 Remake na Xboxach wcale nie jest wykluczony. Nie znamy bowiem szczegółów umowy pomiędzy Sony a Konami, która nie musi dotyczyć całkowitej wyłączności gry dla PlayStation.

Jak przekazał nam dziennikarz, porozumienie może dotyczyć innych kwestii: ekskluzywnego DLC, praw marketingowych lub też jedynie czasowej wyłączności. Ten ostatni przykład wydawałby się najbardziej logiczny – ta sama umowa dotyczy też podobno Silent Hill 2, które będzie ograniczone do PS5 tylko przez rok po premierze.

Zobacz też: Gry podobne do League of Legends

Jeżeli chodzi o sam MGS3 Remake, spekuluje się, że jego zapowiedź nastąpi podczas tegorocznego PlayStation Showcase. Nie znamy jeszcze oficjalnej daty startu imprezy, ale według plotek ma ona być zaplanowana na końcówkę maja lub początek czerwca, a pojawić na niej ma się również Konami.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.