Remake Metal Gear Solid 3 to dopiero początek? Konami może odświeżyć także inne odsłony serii

Metal Gear Solid 3 Remake

Na PlayStation Showcase 2023 gracze doczekali się zapowiedzi remake’u Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Konami zapewnia, że odświeżona wersja trzeciej odsłony serii Metal Gear Solid wniesie immersję na nowy poziom. Tymczasem okazuje się, że może to być dopiero początek ponownej przygody ze wspomnianym cyklem. Japoński wydawca nie wyklucza bowiem powstania kolejnych remake’ów.

Konami nie wyklucza, że po Metal Gear Solid 3 Remake odświeży także inne odsłony serii

Metal Gear Solid 3 Remake – pierwszy zwiastun

W rozmowie z IGN przedstawiciele Konami poinformowali, że powstanie odświeżonych wersji innych odsłon serii Metal Gear Solid będzie zależeć od graczy. Japoński wydawca zapewnia, że zamierza „słuchać potrzeb” fanów i brać pod uwagę ich opinie. Na decyzję o stworzeniu kolejnych remake’ów z pewnością wpływ będzie mieć również sukces Metal Gear Solid Delta: Snake Eater.

Podczas wywiadu udzielonego redakcji IGN przedstawiciele Konami wyjaśnili również, dlaczego w pierwszej kolejności zdecydowali się przygotować odświeżoną wersję Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Wydawca podkreśla, że wybór padł na wspomnianą odsłonę, ponieważ opowiada ona o „genezie Big Bossa” i stanowi „punkt startowy dla całej historii”. Firma przyznaje również, że fani od dawna prosili o remake wspomnianej produkcji, dlatego zdecydowano się spełnić ich prośby.

Zobacz też: Ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych

Kup PlayStation 5

Remake Metal Gear Solid 3, który zadebiutuje na rynku jako Metal Gear Solid Delta: Snake Eater, zmierza na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Na ten moment nie znamy nawet przybliżonej daty premiery gry. Kilka dni temu w sieci pojawił się natomiast materiał wideo, w którym porównano odświeżoną wersję Metal Gear Solid 3: Snake Eater z oryginałem z 2004 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.