Przejęcie Activision przez Microsoft z poparciem niezależnych twórców. Wsparcie od kolejnych organizacji

Activision blizzard

Ostatnio nie pojawiało się wiele nowych wieści w temacie przejęcia Activision przez Microsoft. Wczoraj jednak informowaliśmy o tym, że sprawą ponownie interesuje się Unia Europejska, a dziś pojawiają się kolejne doniesienia. Jak się okazuje, kolejne firmy oraz organizacje popierają transakcję.

Niezależni twórcy popierają przejęcie Activsion przez Microsoft

Tom Warren z The Verge na swoim profilu na platformie X przekazał interesujące dane dotyczące przejęcia Activision przez Microsoft. Okazuje się, że transakcję popiera 9 różnych organizacji, związków zawodowych oraz firm – w tym Izba Handlowa czy grupa niezależnych deweloperów z Curve, iam8bit, Finji czy Strange Scaffold. To oznacza, że FTC, choć technicznie nadal mogłoby przygotować apelację i zablokować umowę, może z takich działań zrezygnować.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak podaje Warren, grupa twórców uważa usługę Xbox Game Pass jako „kluczową dla sukcesu gier indie”, a argumenty FTC „opierają się na teoriach, które nie mają żadnego odzwierciedlenia w rynku doświadczanym przez twórców gier i wydawców w prawdziwym świecie”.

To sytuacja, która ukazuje, że Microsoft cieszy się znacznym wsparciem z różnych stron i wydaje się, że firma ostatecznie będzie mogła pomyślnie sfinalizować zakup Activision Blizzard. Microsoft dostał zielone światło na przejęcie Activision Blizzard między innymi od Unii Europejskiej, a równocześnie odniósł sukces w procesie przeciwko Federalnej Komisji Handlu w Stanach Zjednoczonych. Teraz producent Xboxów oczekuje jedynie na pozytywną decyzję Wielkiej Brytanii.

Zobacz też: Telefon do 500 zł

Na koniec przypominamy, że Microsoft ma czas do 18 października, aby ostatecznie dopiąć przejęcie Activision Blizzard. Zgodę na transakcję wydało już 41 krajów.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.