Microsoft może wziąć się za odświeżanie klasyków Activision Blizzard. Bobby Kotick wskazuje kierunek

Xbox Activision Blizzard

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft stało się faktem, a tym samym portfolio Xboxa powiększyło się w znaczący sposób. Sama transakcja była oczywiście wielkim wydarzeniem i patrząc po ostatnich materiałach promujących ten zakup, interesowała wielu graczy.

Pozostaje jednak pytanie, co dalej z grami Activision? Obecny CEO Activision Blizzard — Bobby Kotick — sugeruje, co dokładnie może wydarzyć się w przyszłości z niektórymi markami amerykańskiej korporacji.

Bobby Kotick sugeruje, że Microsoft może odświeżyć kilka gier Activision Blizzard

Rozmowa z Bobbym Kotickiem w telewizji CNBC

Kotick w rozmowie z CNBC stwierdził, że Microsoft ma teraz okazję przypomnieć graczom o niektórych nieco zapomnianych już markach. Może to zrobić oczywiście poprzez przygotowanie odświeżonych wersji niektórych klasyków, które do tej pory nie były ruszane.

Myślę, że jedną z zalet tej fuzji jest to, że możemy wziąć gry, które były w bibliotece przez ostatnie 30 lat i faktycznie je odświeżyć.

Bobby Kotick

Słowa te mogą być szczególnie interesujące w kontekście dotychczasowej polityki Activision, które raczej nie kwapiło się do przygotowywania remake’ów czy nawet remasterów. Chociaż patrząc na Warcraft III Reforged niektórzy mogą stwierdzić, że może to akurat wyszło wszystkim tym „porzuconym” produkcjom na dobre.

Warcraft 2
Warcraft 2

Oczywiście Bobby Kotick nie stwierdził dokładnie, jakie marki na dokładnie na myśli, choć wśród graczy skupionych wokół Activision zapewne nie brakuje pomysłów.

Przeczytaj też: Gry podobne do Genshin Impact

Teraz jednak wszystko jest w reckach Microsoftu, który dorobkiem korporacji prowadzonej przez Koticka może zarządzać niemal dowolnie. Jeśli więc faktycznie coś będzie na rzeczy, to będą na pewno wielkie ogłoszenia. Ciekawe tylko, jakie byłyby ostateczne efekty takich odświeżeń. Macie jakieś swoje przemyślenia na temat powyższych słów CEO Activision Blizzard? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.