Microsoft liczy na japońskich twórców gier. Ogłoszenie o prace zdradza długoterminowe plany korporacji

Microsoft siedziba

Wieści na temat kolejnych działań Microsoftu w kwestii rozwoju marki Xbox to zawsze bardzo interesujący temat. Pod koniec września informowaliśmy, że firma rzekomo planuje bardziej wejść w japoński rynek poprzez przejęcie jednego ze studiów z tego kraju. Najnowsze doniesienia zdają się potwierdzać, że coś może być na rzeczy.

Microsoft chce przyciągnąć do siebie japońskich deweloperów

Microsoft
Microsoft

Według ogłoszenia zamieszczonego na oficjalnej stronie Microsoftu firma poszukuje obecnie osoby na stanowisko dyrektora ds. nawiązywania długoterminowych partnerstw z japońskimi deweloperami. Do obowiązków nowozatrudnionej osoby należałoby m.in. kierowanie zespołem menedżerów, którzy współpracowaliby i nawiązywali nowe relacje ze studiami znajdującymi się w Kraju Kwitnącej Wiśni. Głównym celem całego działu jest budowanie kontaktów z japońskimi twórcami poprzez przedstawianie im narzędzi i korzyści, które zyskaliby, tworząc gry dla ekosystemu Xbox (w tym Xbox Game Pass).

Przeczytaj też: Najlepsze gry multiplayer

Samo ogłoszenie bardzo dobrze pokazuje, że Microsoft nie zamierza się zatrzymywać i chce otworzyć się na nowych japońskich deweloperów. Zapewne dla wielu twórców z tego kraju byłaby wielka szansa na odniesienie międzynarodowego sukcesu; firma zaś zyskałaby dzięki temu jeszcze większą różnorodność w katalogu gier, który mógłby trafić do szerszego grona odbiorców.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że „Zieloni” poza rynkiem japońskim też przyglądają się także perspektywicznym chińskim deweloperom. W Kraju Środka amerykańska korporacja rzekomo planuje znaleźć godnego konkurenta dla Genshin Impact.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z