Microsoft liczy na japońskich twórców gier. Ogłoszenie o prace zdradza długoterminowe plany korporacji

Microsoft

Wieści na temat kolejnych działań Microsoftu w kwestii rozwoju marki Xbox to zawsze bardzo interesujący temat. Pod koniec września informowaliśmy, że firma rzekomo planuje bardziej wejść w japoński rynek poprzez przejęcie jednego ze studiów z tego kraju. Najnowsze doniesienia zdają się potwierdzać, że coś może być na rzeczy.

Microsoft chce przyciągnąć do siebie japońskich deweloperów

Według ogłoszenia zamieszczonego na oficjalnej stronie Microsoftu firma poszukuje obecnie osoby na stanowisko dyrektora ds. nawiązywania długoterminowych partnerstw z japońskimi deweloperami. Do obowiązków nowozatrudnionej osoby należałoby m.in. kierowanie zespołem menedżerów, którzy współpracowaliby i nawiązywali nowe relacje ze studiami znajdującymi się w Kraju Kwitnącej Wiśni. Głównym celem całego działu jest budowanie kontaktów z japońskimi twórcami poprzez przedstawianie im narzędzi i korzyści, które zyskaliby, tworząc gry dla ekosystemu Xbox (w tym Xbox Game Pass).

Przeczytaj też: Najlepsze gry multiplayer

Samo ogłoszenie bardzo dobrze pokazuje, że Microsoft nie zamierza się zatrzymywać i chce otworzyć się na nowych japońskich deweloperów. Zapewne dla wielu twórców z tego kraju byłaby wielka szansa na odniesienie międzynarodowego sukcesu; firma zaś zyskałaby dzięki temu jeszcze większą różnorodność w katalogu gier, który mógłby trafić do szerszego grona odbiorców.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto w tym miejscu wspomnieć, że „Zieloni” poza rynkiem japońskim też przyglądają się także perspektywicznym chińskim deweloperom. W Kraju Środka amerykańska korporacja rzekomo planuje znaleźć godnego konkurenta dla Genshin Impact.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.