Microsoft podpisał umowę z kolejną firmą zajmującą się streamingiem gier. Firma nie zamierza odpuszczać

Microsoft siedziba

Pomimo negatywnej opinii CMA dotyczącej przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, obie firmy nie zamierzają łatwo odpuszczać i mają zamiar nadal walczyć o pozytywne dopięcie tego zakupu. Producent Xboxów konsekwencje kontynuuje politykę zawierania kolejnych umów, które mają rozwiewać obawy organów regulacyjnych dotyczących monopolu. Przykładem tego jest ostatnie porozumienie nawiązane z hiszpańską firmą Nware.

Microsoft zawarł umowę z kolejnym dostawą usług związanych ze streamingiem gier

Microsoft and European cloud gaming platform Nware have signed a 10-year agreement. Our statement here: pic.twitter.com/GWoSBg63P6

— Brad Smith (@BradSmi) April 28, 2023

Microsoft and European cloud gaming platform Nware have signed a 10-year agreement. Our statement here: pic.twitter.com/GWoSBg63P6

— Brad Smith (@BradSmi) April 28, 2023

Obecny CEO Microsoft — Brad Smith — ogłosił na swoim twitterowym koncie, że prowadzona przez niego korporacja osiągnęła 10-letnie porozumienie z hiszpańskim startupem technologicznym Nware zajmującym się właśnie stramingiem gier. Umowa dotyczy udostępniania gier wyprodukowanych przez Xbox Studios i Activision Blizzard na wspomnianej wyżej platformie.

Oczywiście jest to ugoda, która wejdzie w życie dopiero pod warunkiem, że zakup wydawcy Call of Duty przez Microsoft dojdzie do szczęśliwego końca.

Przeczytaj też: Gry platformowe

Nie jest to oczywiście pierwsze tego rodzaju porozumienie, które w ostatnim czasie zawarł gigant z Redmond. Jakiś czas temu głośno było na temat ugody zawartej z firmą Nvidia, w ramach której producent Xboxów zobowiązał się do podobnych warunków w przypadku usługi GeForce Now. Pozostaje jednak pytanie, czy tego rodzaju działania Microsoftu będą w oczach regulatorów odpowiednią kartą przetargową? Czas pokaże.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.