Zwolnienia w branży gier to prawdziwa plaga. Kolejne studio żegna aż 40% swoich pracowników

nascar rivals

Zaledwie w zeszłym tygodniu informowaliśmy o kolejnych studiach deweloperskich, które postanowiły przeprowadzić redukcję etatów. Jak podawaliśmy, zwolnienia dotknęły firmy Cryptic Studios oraz Bungie. Takie działania to ostatnio prawdziwa plaga w branży gier – tym razem dowiadujemy się, że aż 40% swoich pracowników pożegnało studio Motorsport Games.

Zwolnienia w studiu Motorsport Games

Zwiastun Nascar Rivals

Jak podaje Gamedeveloper, Motorsport Games pożegnało aż 38 swoich pracowników, co stanowi 40% zespołu. Studio odpowiedzialne jest między innymi za tytuł NASCAR Rivals. Firma przekazała, że zwolnienia dotyczą głównie deweloperów z Wielkiej Brytanii i Australii.

Ponadto Motorsport Games poinformowało o wstrzymaniu wszelkich przyszłych tytułów opartych na licencji NASCAR na czas nieokreślony. Firma ma również zbadać swoją zdolność do dostarczania kolejnych gier w ramach innych licencji, takich jak INDYCAR i BTCC. Jeśli chodzi o NASCAR, prawo do tworzenia produkcji pod tą nazwą zakupił iRacing.

Oczekuje się, że sprzedaż na rzecz iRacing, preferowanego partnera NASCAR, będzie korzystna dla wszystkich stron. Wierzymy, że pozwoli nam to zrównoważyć nasze bezpośrednie potrzeby gotówkowe, zmniejszyć nasze zobowiązania umowne i finansowe oraz przyspieszyć premiery gier, które są już na zaawansowanym etapie rozwoju.

Stephen Hood, prezes Motorsport Games

Zobacz też: Gry na nudę

Według informacji ze strony Videogamelayoffs, którą omawialiśmy jakiś czas temu, w tym roku z pracy w branży gier zwolniono około 6500 osób. Dane te prezentują się niezwykle ponuro, a kolejne raporty o redukcjach etatów w studiach tworzących gry tylko potwierdzają, że sytuacja związana z zatrudnieniem w tym sektorze prezentuje się niepokojąco.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.