Zwolnienia w kolejnym studio deweloperskim. Twórcy Neverwinter i Star Trek Online ofiarą redukcji etatów

Ostatnio coraz częściej dochodzą do nas informacje o zwolnieniach w branży. Niedawno informowaliśmy o redukcji etatów w Bungie, a także w PlayStation Visual Group czy Media Molecule. Tym razem niepokojące wieści dotyczą Cryptic Studios, twórców takich gier jak Neverwinter oraz Star Trek Online.

Zwolnienia w Cryptic Studios potwierdzone przez jedną z byłych pracownic

Zwiastun Neverwinter

Jak przekazuje GamesIndustry, zwolnienia dotknęły kolejne studio deweloperskie. Winter Mullenix, reżyserka narracji, zamieściła w serwisie LinkedIn ogłoszenie o poszukiwaniu nowej pracy w związku z redukcją etatów w Cryptic Studios. Firma, która odpowiada za tytuły takie jak Neverwinter czy Star Trek Online, należy do grupy Embracer.

Dzisiaj kończy się moja kadencja na stanowisku dyrektora ds. narracji w Cryptic Studios ze względu na redukcję etatów. Zawsze będę wspominać te chwile z głębokim poczuciem wdzięczności. Jeśli potrzebujesz reżysera narracji, głównego projektanta narracji lub osoby, która poprowadzi ekipę scenarzystów, porozmawiajmy! Podobnie, jeśli chcesz nawiązać kontakt z kimkolwiek innym, na kogo wpłynęła redukcja zatrudnienia, chętnie Cię poznam.

Winter Mullenix

Na ten moment ze strony Cryptic Studios nie zostały wystosowane żadne oficjalne komunikaty w tej sprawie. Nie poznaliśmy zatem skali problemu, ani szczegółów, jednak słowa deweloperki o „kontakcie z kimkolwiek innym, na kogo wpłynęła redukcja zatrudnienia” mogą sugerować, że Mullenix nie jest w tej sytuacji osamotniona. Warto również przypomnieć, że jakiś czas temu zwolnienia dotknęły należące do grupy Embracer Crystal Dynamics, Gearbox Publishing, Digic, Beamdog czy Zen Studios.

Zobacz też: Gry podobne do Uncharted

Zgodnie z danymi ze strony Videogamelayoffs, o której pisaliśmy jakiś czas temu, pracę w branży gier straciło w tym roku 6500 osób. Statystyki są niezwykle pesymistyczne, a kolejne doniesienia o zwolnieniach w studiach deweloperskich tylko ukazują, jak niepokojąco wygląda sytuacja dotycząca zatrudnień w tym sektorze.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.