Nadchodzi „wielki rok” dla The Last of Us! Naughty Dog opowiada o przyszłości serii

The Last of Us Part I

The Last of Us pojawiło się po raz pierwszy w 2013 roku na konsoli PS3. Gra od razu stała się hitem i postawiła fundamenty pod nową dochodową franczyzę Sony. Teraz studio tworzące serię podsumowuje mijającą dekadę i zapowiada „wielki rok” dla popularnego cyklu o postapokaliptycznych przygodach Joela oraz Ellie.

Naughty Dog: „The Last of Us dopiero się zaczyna”

Zwiastun The Last of Us z 2012 roku

Dekadę The Last of Us deweloper serii podsumowuje za sprawą Neila Druckmanna. Prezes studia Naughty Dog początkowo życzy graczom Szczęśliwego Nowego Roku, a następnie przekazuje nam pozytywne wieści.

Okazuje się bowiem, że seria The Last of Us sprzedała się już w ponad 37 milionów egzemplarzy na całym świecie. Wynik ten według Druckmanna napędza całe studio do dalszej pracy.

Dalej przechodzimy do konkretów na temat tego, co czeka nas w przyszłości. Deweloper zaczyna od zapowiedzianej w grudniu 2022 roku PC-towej wersji The Last of Us Part I. Przypomina, że gra zadebiutuje już 3 marca.

Następnie robi się jeszcze ciekawiej, bo Druckmann wspomina o multiplayerowym The Last of Us: Factions. W 2023 roku usłyszymy więcej szczegółów na temat tego potencjalnego hitu. Zespół zapowiada świeże doświadczenie w historii studia, ale obiecuje też równocześnie zakorzenienie w pasji Naughty Dog do tworzenia niesamowitych historii, postaci i rozgrywki. Niżej udostępniono nam też grafikę koncepcyjną nowego wieloosobowego projektu.

The Last of Us Factions
The Last of Us Factions

Wygląda więc na to, że 2023 rok rzeczywiście będzie obfitował w nowości dotyczące The Last of Us. Wcześniej Neil Druckmann ostrzegał nas przez insiderami, więc miło będzie otrzymać jakiekolwiek oficjalne informacje.

Zobacz też: Najlepsze gry multiplayer

Na koniec wspomniano też o zbliżającym się wielkimi krokami serialu osadzonym w świecie The Last of Us. Miejmy nadzieję, że ten okaże się sukcesem nie mniejszym niż gry, na których bazuje.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z