Nintendo rozpoczęło faktyczne prace nad następcą Switcha? Raport ujawnia nowe negocjacje firmy

Nintendo Switch OLED

Nintendo Switch bije kolejne rekordy i jest już trzecią najczęściej kupowaną konsolą w całej historii. Nie zmienia to jednak faktu, że sprzęt ma już kilka lat na karku i sprawia spore problemy deweloperom, którzy chcą tworzyć coraz to większe oraz ładniejsze gry. Nintendo wydaje się świadome tej kwestii, czemu dowodzi rzekome rozpoczęcie negocjacji z dostawcami części do następcy najnowszej konsoli Japończyków.

Nintendo negocjuje z dostawcami podzespołów do następcy Switcha?

Prezentacja Nintendo Switch

Ostatni raport przygotowany przez Nikkei zdaje się wskazywać, że Nintendo rozpoczęło faktyczne negocjacje z dostawcami elementów następcy Nintendo Switcha. Biorąc pod uwagę wiek starzejącej się konsoli i coraz to większe wymagania nowych gier, nie byłaby to wcale zaskakująca decyzja.

Naturalnie Nintendo oficjalnie milczy w tej kwestii, ale już niedawne raporty finansowe firmy z połowy 2022 roku zdawały się wskazywać, że ta gromadzi zapasy surowców i materiałów. Miało to być właśnie spowodowane przygotowywaniami do produkcji nowej konsoli. Krótko przed tym dowody na opracowywanie następcy Switcha pojawiły się również w przecieku Nvidii, który to wskazywał na wsparcie sprzętu dla ray tracingu i DLSS 2.2.

Zobacz też: Najlepsze polskie gry

Wszystkie te wiadomości ciekawie dopasowują się do plotek dotyczących zaplanowanego na maj 2023 roku The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Ambitna przygodowa gra akcji ma być według doniesień ostatnią dużą premierą na Nintendo Switcha.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!