Xbox zmienia plany i chce wydać nową konsolę znacznie szybciej! Odpowiedź na PS5 Pro coraz bliżej

Xbox Series X Brooklin

Nie powinno przesadnie dziwić, że powszechne ostatnio plotki na temat PS5 Pro prowokuje do spekulacji związanych z podobnymi decyzjami po stronie Microsoftu. Początkowo jednak gigant z Redmond miał być sceptyczny wobec takich planów, twierdząc, że Xbox Series X to „wersja Pro wydana na początku generacji”. Nowe doniesienia wskazują jednak, że zarząd „Zielonych” postanowił zmienić swoje plany, a nowa konsola może trafić do rąk graczy za stosunkowo niedługi czas.

Xbox może wejść w nową generację już w 2026 roku

Poza wzmiankami o potencjalnym debiucie PS5 Pro Jeff Grubb postanowił przekazać wieści na temat nowej konsoli, którą przygotowywać ma po cichu Microsoft. Według informatora gigant z Redmond miał porzucić plany dotyczące wydania wersji Xbox Series X bez napędu, a zamiast tego firma chce jak najszybciej wydać zupełnie nową rewizję swoich konsoli.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według tychże doniesień nowy sprzęt Microsoftu miałby zadebiutować już w 2026 roku, choć nie do końca jasne jest czy mowa o odświeżeniu aktualnej generacji, czy też wejściu w zupełnie nową. Sam Grubb nie jest w stanie jasno określić tego aspektu.

Xbox Series X S
Xbox Series X|S

Niektórzy internauci twierdzą, że nowa konsola od „Zielonych” ma być faktycznie wejściem w kolejną generację, która już na start ma otrzymać kilka ciekawych pozycji. Jedną z nich ma być zapowiedziany podczas TGA 2023 Blade od Arkane Studios. Na ten moment teorie te brzmią bardziej jak pobożne życzenia, aniżeli poważne spekulacje.

Przeczytaj też: Gry offline

Wychodzi więc na to, że producent Xboxów zamierza szykować coś w rodzaju odpowiedzi na PS5 Pro, choć też nie można potwierdzić tego ze stuprocentową pewnością. Ciekawić mogą pogłoski, jakoby Microsoft porzucił planowaną wersję Xbox Series X bez napędu. Możliwe, że nadchodzące lata będą dla „Zielonych” wyjątkowo intrygujące.

Źródło: Twitter: Idle Sloth

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.