PS5 Pro na ustach kolejnego znanego insidera! Sony może szykować technologię podobną do DLSS

PS5 Pro

Temat PS5 Pro w ostatnim czasie znowu wrócił na łamy wielu branżowych serwisów, na nowo rozpoczynając spekulacje i domysły na temat tego sprzętu. Według niektórych przecieków konsola ta ma zapewniać nawet 60% wzrost wydajności względem podstawowego modelu, a dodatkowo być urządzeniem „przyjaznym dla deweloperów”. Teraz na temat kolejnej rewizji wypowiedział kolejny uznany dziennikarz, który przekazał kolejne interesujące informacje.

PS5 Pro ma oferować własną alternatywę dla Nvidia DLSS

PlayStation 5 SoC AMD
SoC PS5

Znany reporter Jeff Grubb stwierdził ostatnio, że jest w stanie potwierdzić, iż Sony faktycznie pracuje nad urządzeniem, które można będzie określić mianem PS5 Pro. Uważa on, że sprzęt zadebiutuje prawdopodobnie we wrześniu 2024 roku, co w pewien sposób potwierdza dotychczasowe doniesienia o premierze sprzętu w drugiej połowie przyszłych dwunastu miesięcy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przyznał on jednak, że kwestia specyfikacji nie została jeszcze ustalona przez Sony, ale japońska korporacja ma pracować nad technologią zbliżoną do popularnego rozwiązania Nvidia DLSS.

Najważniejszą rzeczą tutaj, podobnie jak najważniejszą funkcją, która będzie obsługiwana przez ten system, jest autorskie rozwiązanie Sony podobne do DLSS, w którym wykorzystane ma zostać własne uczenie maszynowe do ulepszania obrazów, dzięki czemu możliwe będzie uruchamianie rzeczy w naprawdę wysokiej rozdzielczości i liczbie klatek na sekundę. Będą uwzględniać własny hardware w PS5 Pro, aby to osiągnąć.

Jeff Grubb

Co niezwykle ciekawe, to dzięki tej technologii możliwa ma być lepsza akceleracja sprzętowa Ray Tracingu. Grubb twierdzi przy tym, że dzięki mocnej specyfikacji PS5 Pro może być w stanie wykorzystywać nie tylko lepsze śledzenie promieni światła, ale też szereg innych rozwiązań.

Przeczytaj też: Smartfon do 4000 zł

Wszystko to brzmi całkiem ciekawe, zwłaszcza dla wszystkich, którym dość mocno doskwiera niewystarczająca wydajność podstawowego modelu PS5. Według pogłosek pierwsze devkity PlayStation 5 Pro mają trafić do twórców gier jeszcze w tym miesiącu, aby przygotować nadchodzące pozycje na zupełnie nowy sprzęt Sony. Czy rzeczywiście tak będzie? Tego zapewne dowiemy się już w 2024 roku.

Źródło: VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.