2 nowe gry od dzisiaj w Xbox Game Pass! Kultowa przygodówka oraz ciekawa symulacja

Xbox Game Pass

Nie tak dawno temu Microsoft przedstawił pierwszą część oferty Xbox Game Pass na lipiec 2023. Natomiast dzisiaj – zgodnie z zapowiedzią – do abonamentu trafiają dwie nowości. Mowa o kultowej przygodówce z Xboxa 360, a także nowej, obiecującej symulacji.

Nowe gry w Xbox Game Pass (18 lipca 2023)

Zwiastun The Cave

The Cave to kultowa przygodówka z elementami gry logicznej oraz platformowymi, wydana w 2013 roku przez Double Fine Productions. Na początku zabawy wybieramy jednego z trzech dostępnych bohaterów, a następnie ruszamy w głąb tytułowej jaskini, by eksplorować jej wnętrze. Jak na Rona Gilberta i spółkę przystało, w grze nie zabrakło humorystycznych wstawek.

Zwiastun Techtonica

Z kolei Techtonica jest intrygującą symulacją, w której naszym zadaniem jest „konstruowanie fabryk pod powierzchnią obcej planety”. Fabuły samej w sobie tu nie uświadczymy, ale jak przystało na przedstawiciela gatunku, motywami przewodnimi zabawy są m.in. takie aspekty jak zbieranie surowców czy budowanie. Co ciekawe, można grać solo lub w trybie kooperacji.

Przeczytaj też: Gry jak Heroes 3

The Cave wylądowało już w bibliotece Xbox Game Pass, natomiast Techtonica w wersji Game Preview trafi do subskrypcji trochę później, zapewne przed 19:00. W ramach subskrypcji gry odpalimy na następujących platformach:

  1. The Cave (Xbox One, Xbox Series X|S, chmura)
  2. Techtonica – Game Preview (Xbox One, Xbox Series X|S, chmura)
Kup Xbox Series X

Będzie grane, czy tym razem to nie Wasze klimaty? Jak zawsze dajcie znać w sekcji komentarzy poniżej!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.