Nowy Deus Ex miał zostać anulowany! Duże zwolnienia w Eidos Montreal

Deus Ex Adam Jensen

Fani Deus Ex od ponad 8 lat czekają na premierę kolejnej pełnoprawnej odsłony serii. Mimo że co jakiś czas w sieci pojawiały się plotki sugerujące, że prędzej czy później gra ujrzy światło dziennie, to twórcy nie przedstawili żadnych konkretów. Najnowsze doniesienia wskazują, iż spełnił się czarny scenariusz.

Gracze mogą zapomnieć o nowym Deus Ex. Embracer Group szuka sposobu na problemy finansowe

Szwedzki koncern Embracer Group, do którego należy m.in. cykl Deus Ex, od dłuższego czasu zmaga się z kryzysem finansowym. W drugim kwartale 2023 r. z pracą pożegnało się ponad 900 osób. W kolejnych miesiącach zamknięto studio Free Radical Design, a redukcje etatów objęły 3D Realms i Slipgate Ironworks.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

To nie koniec zmian personalnych w studiach zależnych od Embracer. Eidos Montreal w najnowszym wpisie na portalu X (dawniej Twitter) potwierdziło zwolnienie 97 osób.

Jak informuje Jason Schreier, reporter Bloomberga, likwidacja stanowisk ma bezpośredni związek z anulowaniem nowej odsłony Deus Ex. Kolejna część przygód Adama Jensena miała wejść w fazę produkcji w drugiej połowie 2024 roku.

Decyzją Szwedów deweloperzy z Eidos Montreal zajmą się teraz rozwijaniem całkowicie nowej marki. Niestety, biorąc kondycję finansową wydawcy, nie można mieć pewności co do pomyślnej realizacji projektu.

Źródło: Bloomberg

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.