Gra z 1999 roku z trofeami w PS Plus. Jest szansa, że wszystkie klasyki dostaną pucharki

Syphon Filter

Odświeżone PS Plus zadebiutuje już niedługo, bo 22 czerwca. Wstępna lista gier zmierzających do usługi jest już znana, tak samo jak polskie ceny nowego PlayStation Plus. Jak powszechnie wiadomo (lub nie), w ramach PS Plus Premium będzie można też uruchamiać klasyki sprzed lat. Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie, że pierwszy z nich otrzyma wsparcie dla systemu trofeów. To bardzo dobrze wróży, bo być może z czasem we wszystkich klasykach z PlayStation będzie można zbierać pucharki.

Syphon Filter z systemem trofeów w PS Plus

Bend Studio poinformowało na Twitterze, że Syphon Filter z 1999 roku otrzyma system trofeów w ramach nowego PlayStation Plus. Studio opublikowało nawet krótkie nagranie, pokazujące pierwszy pucharek w akcji. Mimo że to dopiero pierwszy klasyk, który według dostępnych publicznie informacji ma dostać wsparcie dla trofeów w PS Plus, to niewykluczone, że Sony planuje zaimplementować uwielbianą przez graczy mechanikę także w innych tytułach sprzed lat. Jest to nawet wysoce prawdopodobne, bo niedawno Japończycy zdobyli patent, pozwalający im dodawać wspomniane trofea do emulowanych wersji klasycznych gier.

Przeczytaj też: Pierwsze materiały z The Callisto Protocol

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że trofea w grach na PlayStation zostały zaimplementowane dopiero przy PS3. Wzbogacenie o pucharki także tytułów ze starszych konsol byłoby bardziej niż mile widziane. A Wy lubicie zbierać trofea, czy to nie dla Was? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.