Ridge Racer 2 oraz Oddworld: Abe’s Odysse na PS4 i PS5. Tak wyglądają klasyki na nowych konsolach

Oddworld: Abe's Odysse

Nowe PS Plus zadebiutuje w Polsce już 22 czerwca. W naszym kraju pojawią się trzy warianty odświeżonej usługi Sony: PS Plus Essential (dawny PS Plus pod nową nazwą), PS Plus Extra i PS Plus Premium. W ramach tego ostatniego firma pozwoli też uruchamiać odświeżone klasyki z PS1, PSP i innych wiekowych konsol Japończyków. Dzisiaj zobaczyliśmy, jak na PS4 i PS5 wyglądają Ridger Racer 2 z PSP i Oddworld: Abe’s Odysse z PS1.

REKLAMA

Stare gry na PS4 i PS5 w ramach PS Plus Premium

Na powyższych grafikach można zobaczyć Ridger Racer 2 odpalone na PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Gra pierwotnie ukazała się na PSP, ale wygląda na to, że udało się ją z sukcesem emulować na nowszych konsolach. Screeny zostały wyciągnięte z PS Store, dlatego nie trzeba się obawiać o ich autentyczność.

Ponadto w sieci pojawiło się nagranie przedstawiające gameplay z Oddworld: Abe’s Odysee na PS5. Można go obejrzeć poniżej.

Gameplay z Oddworld: Abe’s Oddysee na PS5

Jak widać, ten kultowy klasyk z PS1 wygląda na PS5 w zasadzie tak samo, jak w dniu premiery. Sony nie zadbało o żadne większe ulepszenia, a jedynie przygotowało dodatkowe opcje pozwalające zmienić proporcje ekranu (4:3, 16:9, rozciągnięty obraz) oraz włączyć jeden z trzech filtrów: Default, Retro Classic (CTR) lub Modern. Porównanie wszystkich trybów jest dostępne poniżej.

Porównanie trybów w Oddworld: Abe’s Oddysee na PS5 i PS4

Na ten moment Oddworld: Abe’s Oddysee w wersji na PS5 i PS4 nie posiada systemu trofeów, w przeciwieństwie do nieco młodszego Syphon Filter.

Zobacz także: Data rozpoczęcia Days of Play 2022

Na liście gier w PS Plus Premium i Extra znalazło się wiele ciekawych klasyków sprzed lat, które będzie można uruchomić na PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Do którego z wymienionych tam tytułów zdecydujecie się powrócić? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!