Overwatch 2 mimo problemów osiągnął imponujące wyniki popularności. Blizzard chwali się rekordowymi liczbami

Overwatch 2

W ostatnim czasie na łamach naszego portalu bardzo często pojawiały się informacje na temat Overwatch 2. Z reguły nie były to zbyt dobre wieści, bo gra najpierw mierzyła się z atakiem DDoS, potem zaś okazało się, że niezidentyfikowany błąd w produkcji powodował awaryjne wyłączanie komputerów i konsol. Jak się jednak okazuje te, jak by nie patrzeć, poważne problemy nie przeszkodziły najnowszemu hero-shooterowi od Blizzarda osiągnąć naprawdę imponujących wyników popularności.

Według Blizzarda Overwatch 2 już pobił rekord popularności oryginału

Zgodnie z informacjami podanymi przez Blizzard poprzez Twittera w przeciągu pierwszych dziesięciu dni od premiery w Overwatch 2 zagrało ponad 25 milionów graczy. To znacznie więcej niż w przypadku pierwszej odsłony, która przyciągnęła 15 milionów użytkowników w okresie trzech miesięcy od swojego startu. Co ciekawe dzienna liczba grających w Overwatch 2 prawie potroiła najlepszy wynik, jaki osiągnęła oryginalna produkcja. Trzeba jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do „jedynki” sequel jest dystrybuowany w modelu free-to-play, co może znacząco wpływać na jego popularność.

Przeczytaj też: Najlepsze gry RPG

Przedstawione liczby naprawdę robią wrażenie, udowadniając tym samym, że Overwatch 2 mimo niezbyt dobrego przyjęcia przez graczy nadal ma bardzo silną pozycję na rynku. Prezes Blizzarda — Mike Ybarra — stwierdził w specjalnie przygotowanym oświadczeniu, że „to dopiero początek”. Twierdzi on, że na fanów nadal czeka wiele możliwości do odkrycia, a jego studio nie może się doczekać, aż użytkownicy doświadczą wszystkiego, co zostało dla nich przygotowane.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.