Pentiment na fragmentach gameplayu! Twórcy zdradzają szczegóły na Xbox Booth

Pentiment

Pentiment było jedną z niewielu niespodzianek Microsoftu w trakcie tegorocznego Xbox & Bethesda Games Showcase. RPG przepełniony tekstem trafi na rynek jeszcze w tym roku, a fani emocjonalnych i rozbudowanych historii mają na co czekać – świadczy o tym także prezentacji tytułu na Xbox Booth.

REKLAMA

Pentiment spodoba się fanom angażujących fabuł

Pentiment – fragmenty gameplayu

O grze opowiedział Josh Sawyer, weteran branży. Ujawnił on, że Pentiment to klasyczny RPG, w którym odnajdą się nie tylko starsi gracze, ale i młodsze osoby, które cenią mocne opowieści. Będziemy rozwiązywać zagadki związane z morderstwami, a to, jak potoczą się rozmaite wątki, ma zależeć od tego, jakie decyzje podejmiemy w trakcie zabawy.

Podczas kreowania Andreasa, czyli głównego bohatera, wybierzemy jego specjalizacje, które pomogą lub utrudnią mu wykonywanie niektórych z czynności w świecie gry. Ponadto gra Obsidian Entertainment będzie wyróżniać się nietypową, oryginalną oprawą graficzną, która ma podkreślić klimat średniowiecznych Niemiec.

Udostępniono również pierwsze urywki gameplayu, w których możemy podejrzeć dialogi, system wyborów czy śledztw.

Zobacz też: Głośnik przenośny

Premiera Pentiment odbędzie się 15 listopada na PC, Xbox One oraz Xbox Series X|S, a tytuł będzie dostępny w abonamencie Xbox Game Pass.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!