Phantom Blade Zero z rozbudowanym demem i spin-offem. Twórcy ujawniają tryby graficzne dla PS5

Phantom Blade Zero

Zapowiedziane w trakcie majowego PlayStation Showcase Phantom Blade Zero jak na razie jawi się jak niezwykle enigmatyczny projekt. Od momentu ujawnienia nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele ponad informacje, że gra może trafić też na Xbox Series X|S i w założeniu ma być to „bardziej przystępny soulslike”. Nowe doniesienia rzucają jednak nieco więcej światła na ten projekt i trzeba przyznać, że zapowiada się on nadwyraz interesująco.

S-GAME ujawnia plany dotyczące dema i spin-offu Phantom Blade Zero

Phantom Blade Zero
Phantom Blade Zero

W trakcie targów ChinaJoy 2023 deweloperzy ze studia S-GAME przyznali, że w 2024 przygotują specjalną, 30-minutową wersję demo Phantom Blade Zero. Dodatkowo w trakcie panelu jeden z deweloperów wyjawił, w jakich trybach graficznych zadziała ich nadchodząca gra. Okazuje się, że deweloperzy w założeniach celują w dwa tryby:

  • Jakości — dynamicznie skalowana rozdzielczość, osiągająca 4K i 30 kl./s;
  • Wydajność — rozdzielczość na poziomie 1440p i stałe 60 kl./s.

S-GAME w najlepszym scenariuszu chciałoby zapewnić działanie gry w rozdzielczości 4K i 60 kl./s, jednak deweloperzy nie są pewni, czy uda się im osiągnąć taki rezultat. Przyznają, że może być to karkołomne zadanie. Celem „minimum” ma być osiągnięcie 40-50 kl./s przy zachowaniu jakości 4K.

Zanim to jednak nastąpi osoby, które oczekują na tę grę, będą mogły zadowolić się spin-offem Phantom Blade Executioners, który ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Trailery Phantom Blade Zero i Phantom Blade Executioners z wydarzenia ChinaJoy 2023

Będzie to produkcja, której akcja przedstawiana będzie z perspektywy bocznej kamery. W założeniu twórców ma ona stanowić podstawę fabularną dla nadchodzącej produkcji, wprowadzając graczy w zawiłości fabularne tegoż uniwersum. Phantom Blade Executioners ma trafić PC, PS4, PS5, oraz Android i iOS.

Przeczytaj też: Gry podobne do It Takes Two

Jak widać, Phantom Blade Zero zapowiada się jako niezwykle interesująca pozycja, która dodatkowo będzie miała pewną podbudowę fabularną w postaci konkretnego spin-offu. Niestety, na ten moment nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery projektu od studia S-GAME. Pewne natomiast jest to, że trafi on na PC oraz konsole PlayStation 5. Reszta owiana jest tajemnicą.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.