Phil Spencer uważa, że „nie jest to odpowiedni czas” na podniesienie cen konsol Xbox Series X|S

Phil Spencer

Pod koniec zeszłego miesiąca pisaliśmy, że Sony zdecydowało się podnieść cenę rekomendowaną PlayStation 5 o 10% względem poprzedniej kwoty. W obliczu tej decyzji Nintendo oraz Microsoft stanowczo ogłosiły, że nie planują podobnych kroków w przypadku swoich konsol. W ostatnim wywiadzie szef Xboxa — Phil Spencer — kolejny raz odniósł się do tego tematu.

REKLAMA

Phil Spencer stwierdził, że ceny konsol Xbox Series X|S na razie nie wzrosną, ale…

$MSFT's @XboxP3 talks #Tencent, #JRPG's, and @discord – and explains why it's not time to follow $SONY's hike in prices. #Xbox #PlayStation pic.twitter.com/BCIY0wE8Gt

— Squawk Asia (@asiasquawkbox) September 16, 2022

$MSFT's @XboxP3 talks #Tencent, #JRPG's, and @discord – and explains why it's not time to follow $SONY's hike in prices. #Xbox #PlayStation pic.twitter.com/BCIY0wE8Gt

— Squawk Asia (@asiasquawkbox) September 16, 2022

Podczas wywiadu dla CNBC Phil Spencer zdradził, że Microsoft uważa obecny czas za niesprzyjający zmianom cen konsol Series X|S. Decyzja ta umotywowana jest dobrem potencjalnych klientów, których finanse są zagrożone i niepewne jak nigdy dotąd. Jednocześnie szef marki Xbox zastrzegł, że w dalszej przyszłości nie można wykluczyć żadnej opcji, w tym ewentualnych podwyżek.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na telefon

W dalszej części rozmowy Spencer zdradził, że jest bardzo zadowolony z pozycji, jaką osiągnęła konsola Xbox Series S. Według jego słów ponad połowa graczy, którzy rozpoczynają przygodę ze sprzętem Microsoftu, zaczyna właśnie od niej. Na koniec przypominamy, że chętni, którzy ukończyli 18 lat, mogą wziąć udział w konkursie organizowanym przez Xbox, gdzie do wygrania wyjątkowy model „eski” wzorowanej na motywach serialu „Ród Smoka”.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!