Ubisoft nie zwalnia — Rainbow Six i The Division niczym Assassin’s Creed?

The Division 2

Ubisoft posiada w swoim portfolio kilka bardzo dochodowych marek, z czego seria Assassin’s Creed jest prawdziwym finansowym gigantem. Gamingowy gigant chce, aby podobnym śladem podążały gry z serii Rainbow Six oraz The Division.

Assassin’s Creed inspiracją dla innych serii od Ubisoft

Assassin's Creed Infinity
Assassin’s Creed Infinity

W przypadku planów i wizji Ubisoftu nie chodzi oczywiście o wymiar fabularny czy gameplay’owy wspomnianych gier. Gracze nie muszą obawiać się, że w kolejnych odsłonach The Division czy Rainbow Six zagości skok wiary i pradawne zakony. Bardziej dotyczy to modelu biznesowego i rozwoju. Marka Assassin’s Creed przynosi twórcom ogromne zyski, a stoi za tym m.in. cykl wydawniczy, czy niedawno zapowiedziane kolejne odsłony serii — w tym ta o podtytule Mirage, czy też gra-usługa Infinity.

Zobacz też: Stare gry na PC

Społeczność graczy może zatem spodziewać się wydawania przez Ubisoft dużych odsłon wspomnianych serii wyznaczających nowe trendy, mniejszych, na swój sposób pobocznych części, a nawet stworzenia gry usługi — czy to w klimatach The Division, czy Rainbow Six. Ta ostatnia propozycja, podobnie jak Assassin’s Creed Infinity, mogłaby łączyć rozgrywkę na znacznie bardziej rozwiniętym poziomie ze społecznościami różnych platform. Póki co są to tylko plany i wizje przyszłości, jednak ta ostatnia może być bardzo ciekawa.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.