Mimo że PlayStation Portal do polskich sklepów trafi dopiero 1 grudnia, to konsola zadebiutowała już na niektórych zagranicznych rynkach. Część osób nie ograniczyła wyłącznie do przetestowania funkcji oferowanych przez urządzenie. W sieci pojawił się materiał prezentujący wygląd i rozmieszczenie podzespołów od środka.
Specyfikacja PlayStation Portal bez tajemnic. Rzut oka na wewnętrzną budowę konsoli
Rozkręcenie PlayStation Portal nie należy do najłatwiejszych. W pierwszej kolejności należy rozprawić się ze śrubami obudowy oraz wyjąć przyciski L1/R1. Choć na typ etapie możliwa jest wymiana analogów, to dostęp do PCB blokuje wyświetlacz, którego nie wyjmiemy bez uprzedniego rozgrzania kleju opalarką.
Przy okazji poznaliśmy dodatkowe szczegóły dotyczące specyfikacji PlayStation Portal. Konsola została wyposażona w akumulator o pojemności 4370 mAh (16,9 Wh) oraz pamięć RAM LPDDR4x wyprodukowaną przez Samsunga.
Sony zdecydowało się na wykorzystanie kilkuletniego Snadpragona 662 (oznaczonego jako Qualcomm SG4150P), który napędza również budżetowe smartfony, takie jak POCO M3 czy Xiaomi Redmi 9T. Omawiany SoC składa się z ośmiordzeniowego procesora (cztery rdzenie Cortex-A73 2,0 GHz + cztery rdzenie Cortex-A53 1,8 GHz) i układu graficznego Adreno 610.
Przeczytaj także: Najlepsze smartfony do 3000 zł
- Sprawdź aktualne ceny PlayStation Portal w Media Expert NASZ WYBÓR
- Sprawdź aktualne ceny PlayStation Portal w RTV EURO AGD
- Sprawdź aktualne ceny PlayStation Portal w Media Markt
- Sprawdź aktualne ceny PlayStation Portal na Allegro
Mimo niezbyt imponującej specyfikacji technicznej PlayStation Portal cieszy się dużym zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Urządzenie stało się także celem scalperów, którzy kupują konsolę wyłącznie z zamiarem późniejszego odsprzedania jej po znacznie wyższej cenie.
Dyskusja na temat wpisu
Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.