PS5 nie zwalnia tempa! Sony chwali się nowymi wynikami sprzedaży konsoli i nie tylko

PlayStation 5

Pod koniec lipca ujawniono, że gracze kupili już kolosalną liczbę PlayStation 5. Kilka dni temu poinformowano natomiast, że najnowsza konsola Sony osiągnęła przełomowy rezultat na ważnym rynku. Okazuje się jednak, że to nie koniec informacji związanych ze wspomnianym sprzętem. Japońska firma opublikowała bowiem nowy raport finansowy, w którym podzieliła się zaktualizowanymi wynikami sprzedaży PS5.

Sony przedstawia nowe wyniki sprzedaży PlayStation 5

PlayStation 5
PlayStation 5

Sony poinformowało, że od momentu premiery – która miała miejsce w listopadzie 2020 roku – sprzedano 41,7 miliona sztuk PlayStation 5. Japońska firma podkreśla, że tylko w okresie od 1 kwietnia 2023 roku do 30 czerwca 2023 roku wspomniana konsola rozeszła się w liczbie 3,3 miliona egzemplarzy. Nie są to jednak jedyne rezultaty, którymi podzieliła się korporacja.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W najnowszym raporcie finansowym Sony ujawniło bowiem, że od 1 kwietnia 2023 roku do 30 czerwca 2023 roku sprzedano 56,5 miliona egzemplarzy gier na PlayStation 4 i PlayStation 5, czyli o 9,3 miliona więcej niż w analogicznym okresie w poprzednim roku. Warto także dodać, że 6,6 miliona sztuk stanowiły tytuły first-party. Japońska firma ujawniła również, że aż 72% sprzedanych we wspomnianym czasie produkcji to wydania cyfrowe.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dzieci

Na koniec warto przypomnieć, że niedawno w sieci pojawiły się kolejne informacje na temat PlayStation 5 Pro, które rzekomo ma zadebiutować w 2024 roku. W ostatnim czasie głośno jest również o PlayStation 5 Slim, które – zdaniem jednego z branżowych insiderów – ma zostać zaprezentowane jeszcze w te wakacje.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.