„Na komentowanie sprzedaży PS VR2 jeszcze za wcześnie”. Tak przynajmniej twierdzi szef PlayStation

ps vr2 jim ryan

W ostatnim czasie możemy czytać o rewelacyjnych wynikach sprzedażowych PlayStation 5. Natomiast drugi sprzęt od Sony — PS VR2 – został pominięty w niedawnym raporcie finansowym i niektórzy zaczęli zastanawiać się, czy najnowsze urządzenie od Japończyków nie zaliczyło mocno rozczarowującego startu. Tymczasem Jim Ryan, szef PlayStation, udzielił wywiadu, w którym skomentował start PS VR2 oraz wyniki PS5.

Szef PlayStation uważa, że jest za wcześnie, żeby rozmawiać o popularności PS VR2

Prezentacja PS VR2

Od debiutu najnowszego headsetu od Sony minęły 3 miesiące i można śmiało uznać, że jest to jedna z ważniejszych premier sprzętowych w 2023 roku. Jednak próżno było szukać jakiejś wzmianki o PS VR2 w ostatnich raportach finansowych Sony, co spowodowało liczne spekulacje dotyczące sprzedaży wspomnianego urządzenia. Tymczasem, w wywiadzie dla Famitsu, do tych komentarzy postanowił odnieść się Jim Ryan, czyli dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment.

Na pytanie dotyczące sprzedaży PlayStation VR2 odpowiedział:

„Dopiero co odbyła się premiera PS VR2, więc na razie jest za wcześnie na jakiekolwiek podsumowania dotyczące popularności sprzętu. Niewątpliwie jednak cieszą nas pozytywne komentarze użytkowników, którzy zdecydowali się na jego zakup. W okolicy premiery headsetu zostało wydanych 40 różnych gier, a w ciągu 2023 roku planujemy powiększyć bibliotekę produkcji. Będziemy wspierać PS VR2, aby gracze mogli się nim cieszyć przez długi czas”.

Jim Ryan

Warto zauważyć, że może to być tylko dobra mina do złej gry, tym bardziej biorąc pod uwagę doniesienia Takashiego Mochizuki odnośnie sprzedaży najnowszego headsetu. Jak zaznaczył dziennikarz Bloomberga, PS VR2 nie sprzedaje się tak dobrze, jak życzyłoby sobie tego Sony. Sprzęt jest przede wszystkim drogi, a także kompatybilny tylko z PlayStation 5, co czyni go mało przystępnym dla przeciętnego gracza.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jim Ryan skomentował także premierę PS5. Jak podkreślił mężczyzna, po początkowych problemach z dostępnością podzespołów nie ma już śladu, dlatego w czwartym kwartale roku fiskalnego 2022 sprzedaż najnowszego PlayStation mogła ruszyć pełną parą. Jak zauważa CEO Sony Interactive Entertainment, doprowadziło to do największej liczby sprzedanych konsol w pojedynczym kwartale w historii firmy. Dodatkowo Jim Ryan podziękował graczom z Japonii za cierpliwość, gdyż w tym kraju był największy problem z dostępnością PlayStation 5.

Zobacz też: Najlepsze gry z Mario na Nintendo Switch

Być może problemy z ewentualną sprzedażą PS VR2 wynikają także z problemów z dostępnością PlayStation 5. Jednak zgodnie ze słowami Jima Ryana pozostaje nam czekać na kolejne zestawienia finansowe, które prawdopodobnie rozwieje wszelkie wątpliwości.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.