PlayStation 5 oraz Star Wars Jedi: Survivor królują w Europie! Ujawniono wyniki sprzedaży z kwietnia 2023

Star Wars Jedi Survivor korona PS 5 Korona

W marcowym raporcie dotyczącym sprzedaży konsol królowało PlayStation 5, które jako jedyne zaliczyło wzrost w porównaniu z konkurencją od Microsoftu oraz Nintendo. Podobnie wypada zestawienie dotyczące sprzedaży w kwietniu 2023 roku, gdyż po raz kolejny najlepiej radziło sobie urządzenie od Sony, choć warto pokreślić, że Switch oraz Xboxy Series X|S także zaliczyły wzrost. Wśród gier natomiast najlepiej wypadła najnowsza przygoda Cala Kestisa, gdyż w zaledwie kilka dni produkcja znalazła się na szczycie najchętniej kupowanych gier w kwietniu.

PlayStation 5 najchętniej kupowaną konsolą w kwietniu 2023, wśród gier rządzi Star Wars Jedi: Survivor

Zwiastun Star Wars Jedi: Survivor

Z informacji uzyskanych przez Game Industry wynika, że w kwietniu 2023 w Europie sprzedano 10,3 miliona gier (digital oraz pudełkowych) na konsole oraz komputery osobiste, co jest spadkiem o 5,3% w porównaniu z tym samym miesiącem w 2022 roku. W zestawieniu najchętniej kupowanych gier królowała produkcja od Electronic Arts — Star Wars Jedi: Survivor. Warto tutaj zauważyć, że tytuł zadebiutował 28 kwietnia, więc w zaledwie 3 dni udało mu się wskoczyć na najwyższy stopień podium w liczbie sprzedanych egzemplarzy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dużą premierą było także Dead Island 2, które zadebiutowało po prawie 10-letnim oczekiwaniu, 21 kwietnia 2023 roku. Produkcja Deep Silver zajęła trzecie miejsce, ustępując jedynie wspomnianej grze z uniwersum Gwiezdnych Wojen oraz FIFIE 23. Co ciekawe przygoda w Los Angeles sprzedała się tylko o 1/3 gorzej od hitowego Resident Evil 4 Remake (wydanego w marcu), co jest naprawdę dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę renomę historii Leona Kennedy’ego.

Pełna lista najlepiej sprzedających się gier w kwietniu 2023 roku:

  1. Star Wars Jedi: Survivor (EA)
  2. FIFA 23 (EA)
  3. Dead Island 2 (Plaion)
  4. Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
  5. The Last of Us: Part 2 (Sony)
  6. Hogwarts Legacy (Warner Bros)
  7. Call of Duty: Modern Warfare 2 (Activision Blizzard)
  8. Red Dead Redemption (Rockstar)
  9. NBA 2K23 (2K Games)
  10. Resident Evil 4: Remake (Capcom)

Tymczasem sprzedaż konsol w kwietniu bieżącego roku w porównaniu z tym samym miesiącem w 2022 wzrosła aż o 58%. PlayStation 5 zaliczyło wzrost o 144% i było najchętniej kupowanym urządzeniem w Europie. Natomiast sprzedaż Nintendo Switch wzrosła o 38%, a Xboxy Series X|S były częściej kupowane o ponad 19%.

Warto jednak zauważyć, że jeśli porównamy marzec 2023 roku do kwietnia, to tylko urządzenie od Nintendo zaliczyło wzrost. Może to być spowodowane wydaniem specjalnej edycji Switcha na premierę The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Zobacz też: Najlepsze tablety do gier

Możemy przypuszczać, że w następnym, majowym raporcie, królować będzie najnowsza Zelda, która już teraz przebiła barierę 10 milionów sprzedanych egzemplarzy na świecie. Jednak na to zestawienie przyjdzie nam jeszcze poczekać.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.