Cena PlayStation Project Q ujawniona przez… Microsoft? Konsola ma być odrobinę tańsza niż Xbox Series S

PlayStation Project Q

Cały czas trwa batalia Microsoftu i FTC o przejęcie Activision Blizzard. Ostatnio firma znów wymieniła się z organizacją dokumentami, które niespodziewanie mogą zainteresować fanów PlayStation. Okazuje się bowiem, że ujawniono w nich przybliżoną cenę nowego handhelda Sony, czyli Project Q.

PlayStation Project Q za mniej niż 1214 zł? Microsoft podaje przybliżoną cenę konsoli Sony

PlayStation Project Q został zapowiedziany podczas tegorocznego pokazu Sony, ale nie spotkał się z przychylną opinią graczy. Wielu wyśmiewało koncepcję nowej konsoli Sony, która polega na stworzeniu urządzenia dedykowanego do gry w chmurze.

Tak czy inaczej, ostatnie plotki wskazywały, że handheld pojawi się na rynku jesienią. Nie znaliśmy nawet jeszcze jego przybliżonej ceny, ale w tym niespodziewanie mógł pomóc nam nie kto inny, niż… Microsoft.

W trakcie batalii prawniczej z FTC firma wymienia się bowiem z organizacją szeregiem dokumentów, w których odbija piłeczkę na argumenty przeciw fuzji z Activision Blizzard. Ostatnia z odpowiedzi wspomina o „przenośnej wersji PlayStation 5”, która miałaby zadebiutować w tym roku za cenę niższą niż 300 dolarów (ok. 1214 zł).

Oznaczałoby to, że Project Q byłby tylko trochę tańszy od Xboxa Series S, który koniec końców jest pełnoprawną konsolą. Mimo to raczej większość z nas spodziewała się, że koszt handhelda zakręci się właśnie wokół podanej wyżej kwoty.

Zobacz też: Komendy do Wiedźmin 3

Kup PlayStation 5

Na oficjalne informacje o Project Q przyjdzie nam niestety jeszcze chwilę poczekać. Na ten moment nie znamy nawet oficjalnej nazwy urządzenia, które występuje teraz tylko pod swoim roboczym tytułem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.