Sony potwiedza plany na przyszłość. „Chcemy tworzyć różnorodne gry” – zdradza szef PlayStation Studios

PlayStation studios

W ostatnim czasie Sony może pochwalić się naprawdę wysoką sprzedażą swoich konsol. Japończycy biją konkurencję na głowę, a tym razem szef PlayStation Studios potwierdził plany na przyszłość. Według słów Hermena Hulsta możemy spodziewać się dużych premier gier online od Sony.

Szef PlayStation Studios ujawnia plany na przyszłość — wśród nich różne gatunki gier multiplayer

PlayStation Gry
Gry PlayStation

Według plotek w czerwcu ma odbyć się PlayStation Showcase, podczas którego zostaną ogłoszone kolejne tytuły. Wśród nich możemy się spodziewać m.in. The Last of Us Fractions, czyli multiplayerowej wersji hitu od Naughty Dog. Jak wiadomo Sony w ostatnim czasie przejęło Firewalk Studios, które ma pracować nad sieciową grą AAA na PS5 i PC. Tymczasem szef PlayStation Studios podczas rozmowy z GameIndustry.biz przekazał, iż tworzą 10 gier online i zaznaczył, że nie mają być one jak Fortnite.

„PlayStation Studios tworzy różnorodne gry, które można określić jako „usługi” z różnych gatunków oraz różnych harmonogramów i skal wydań. Tworzymy również gry dla różnych odbiorców, a ja czerpię pewność z naszych osiągnięć w tworzeniu światów i historii, które fani PlayStation uwielbiają”.

Hermen Hulst

Sony chce zadowalać jak największą liczbę graczy, dlatego rozwija swoje gry, online czy singleplayer, w wielu gatunkach. Nie powinno to dziwić, gdyż już ostatnio inny przedstawiciel japońskiej korporacji — Shuhei Yosihda — poinformował, że Sony kasuje wiele gier, żeby do użytkowników trafiały tylko te najlepsze. Na sam koniec rozmowy Hulst dodał, że Sony ma zamiar dalej inwestować w budowanie nowych zespołów, które tworzą gry AAA, ponieważ wpłynie to pozytywnie na całą branżę.

Zobacz też: Najlepsze dyski SSD

Są to naprawdę dobre wiadomości dla fanów gier online. Pozostaje nam jedynie czekać na ewentualny pokaz PlayStation i ogłoszenie najnowszych tytułów.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.