PlayStation VR 2 na nowym zwiastunie! Sony chwali się funkcjami urządzenia

PSVR 2

Sony od jakiegoś czasu stara się podgrzewać atmosferę wokół zestawu PlayStation VR 2. Nie tak dawno pojawiła się informacja, że sprzęt ten otrzyma aż 20 gier na start, lecz chwilę później „Niebiescy” przekazali, że ich najnowsze gogle nie będą obsługiwać wstecznej kompatybilności. Dzisiaj Japończycy podzielili się kolejnym materiałem, który prezentuje najważniejsze funkcje ich najnowszego sprzętu.

REKLAMA

PlayStation VR 2 z obsługą 4K, szerokim kątem widzenia oraz ulepszonymi kontrolerami

PlayStation VR 2 – prezentacja funkcji

Najnowszy zwiastun gogli PS VR 2 podkreśla, że sprzęt obsługiwać będzie jakość 4K dzięki dwóm ekranom OLED o rozdzielczości 2000 na 2040 pikseli. Ponadto urządzenie zaoferuje technologię śledzenia wzroku, lżejszą konstrukcję oraz kąt widzenia wynoszący aż 110 stopni. Poza warstwą wizualną ulepszeniu uległy funkcje audio, gogle te bowiem obsługiwać będą technologię Tempest 3D AudioTech. Przyciski na kontrolerach PlayStation VR 2 wyposażone zostaną w technologię haptyczną oraz adaptacyjne triggery, dzięki czemu doświadczenia płynące z rozgrywki mają być jeszcze pełniejsze.

Przeczytaj też: Jaki pad do PC kupić?

Niestety Sony przy okazji nowej prezentacji PlayStation VR 2 nie zdradziło, kiedy sprzęt ten zagości na półkach. Według niektórych źródeł urządzenie to zadebiutować ma w pierwszych miesiącach 2023 roku, więc wszyscy zainteresowani mają jeszcze trochę czasu na przygotowanie się do tego zakupu.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!