Zaufany analityk zdradza, kiedy PS VR2 może trafić na rynek

PS VR2

Wiele osób zastanawia się, kiedy dojdzie do premiery PlayStation VR2. Znany analityk postanowił wypowiedzieć się w tej kwestii i poinformował, że według jego obliczeń nowa generacja gogli wirtualnej rzeczywistości od Sony może trafić do sprzedaży stosunkowo niedługo. A to bardzo dobra wiadomość, tym bardziej że PS VR2 ma dostać na start aż 20 gier.

Premiera PlayStation VR 2 już w przyszłym roku — zdaniem analityka

Ming-Chi Kuo to dobrze znany analityk, którego przewidywania bardzo często się sprawdzają. W swoim wpisie na Twitterze mężczyzna napisał, że według jego danych do drugiej połowy roku Sony ma otrzymać ok. 1,5 miliona komponentów niezbędnych do produkcji PlayStation VR2. Natomiast same gogle według Kuo mogą zadebiutować już w 1 kwartale 2023 roku, w zależności od postępów prac nad grami pod ten sprzęt.

Przeczytaj też: Call of Duty: Modern Warfare 2 może pojawić się na Steamie

Analityk dodał też, że istotną różnicą pomiędzy PS VR2 a PS VR będzie wbudowana w gogle kamera — w przypadku pierwszej odsłony sprzętu Sony kamera była montowana do PS4. Dokładna data premiery PlayStation VR2 wciąż pozostaje nieznana, ale Kuo nie jest pierwszym analitykiem, który sugeruje debiut w pierwszych miesiącach 2023 roku. Oczywiście podanego terminu nie można brać za pewnik, dopóki w temacie nie wypowie się samo Sony. A być może firma zrobi to już podczas czerwcowego State of Play.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja dnia